Gerdab.IR | گرداب

حمایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک از کسب و کار‌های مجازی

حمایت مرکز توسعه تجارت الکترونیک از کسب و کار‌های مجازی
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۱

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، در نظر دارد سکو‌های فروشگاه‌سازی و غرفه‌سازی (بازارگاه-Marketplace) را از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی معرفی کند.

به گزارش گرداب به نقل از روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، این مرکز با توجه به تکلیف ذاتی و قانونی خود در زمینه حمایت از کسب‌وکار‌های مجازی و توسعه تجارت الکترونیکی، در نظر دارد سکو‌های فروشگاه‌سازی و غرفه‌سازی (بازارگاه-Marketplace) را از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی معرفی کند.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا) طبق ماده ۸۰ قانون تجارت الکترونیکی و ماده ۱ اساسنامه خود، سکو‌های فروشگاه‌سازی و غرفه‌سازی (بازارگاه- Marketplace) داخلی که امکان ارائه بستر عرضه کالا و خدمت به فعالان اقتصادی در فضای مجازی را دارند، از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی با امکان مشاهده قابلیت‌های هریک و اظهارنظر عموم کاربران نسبت به مزایا و معایب آن‌ها معرفی خواهد کرد.

این تصمیم در جهت تکمیل خدمات قابل ارائه به کسب‌وکار‌های اینترنتی از طریق پنجره واحد تجارت الکترونیکی و در مقطع کنونی با هدف حمایت و کمک ویژه به کسب‌وکار‌های مجازی فعال بر روی سکو‌های خارجی که با توجه به شرایط خاص کشور در هفته‌های اخیر با محدودیت مواجه شده‌اند، گرفته شده است.

پنجره واحد تجارت الکترونیکی (ecsw.ir) با هدف تجمیع و یکپارچه‌سازی خدمات قابل ارائه به کسب‌وکار‌های اینترنتی از سال گذشته ایجاد شده و تاکنون خدمات مختلفی شامل دریافت اینماد، درخواست درگاه پرداخت اینترنتی، درخواست خدمات پستی حمل و تحویل کالا، تکمیل پرونده مالیاتی و ... از طریق آن فراهم شده است.

سکو‌های فروشگاه‌ساز و غرفه‌ساز متقاضی مشروط به داشتن اینماد، می‌توانند درخواست خود را از طریق ایمیل (Aghamohammadi.s@ecommerce.gov.ir) ارسال کنند که اولویت معرفی در پنجره واحد تجارت الکترونیکی بر سکو‌های با رتبه اعتماد برتر قرار خواهد گرفت. همچنین در ادامه امکان ارائه وب‌سرویس دریافت خودکار اینماد به سکو‌های فروشگاه‌ساز نیز با اتصال به پنجره واحد تجارت الکترونیکی وجود خواهد داشت.