Gerdab.IR | گرداب

سیاست‌های ضد کارآفرینی اپل در تلگرام

سیاست‌های ضد کارآفرینی اپل در تلگرام
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۴۰۱

مدیرعامل و موسس تلگرام، اپل را متهم کرد با سیاستهایش در فروشگاه اپ استور، رویا‌ها را نابود کرده و کارآفرینی را از بین برده است.

به گزارش گرداب، وب سایت مک رومر در گزارشی نوشت: اپل ۳۰ درصد هزینه برای خرید‌های درون برنامه‌ای از طراحانی که سالانه بیش از یک میلیون دلار درآمد دارند، دریافت می‌کند.

پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام در پستی در کانال تلگرام خود مدعی شد: اپل به این سرویس پیام‌رسان اطلاع داده است نمی‌تواند به تولیدکنندگان محتوا اجازه دهد پرداخت پول از سیستم‌های غیراپل را دریافت کنند.

تلگرام به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد برای دسترسی به کانال‌ها یا پست‌های خاص از طریق یک دیوار پرداخت، از کاربران پول دریافت کنند که خلاف سیستم خرید درون برنامه‌ای اپل است.

به گفته دوروف، تلگرام مجبور شد پست‌ها و کانال‌های پولی در نسخه iOS خود را ممنوع کند، زیرا اپل راضی نیست تولیدکنندگان محتوا بدون پرداخت کمیسیون ۳۰ درصدی، از کارشان درآمدزایی داشته باشند.

موسس تلگرام گفت: این نمونه دیگری از سوءاستفاده یک انحصار یک تریلیون دلاری از موقعیت بازار برتر خود به ضرر میلیون‌ها کاربری است که تلاش می‌کنند از محتوای خود، درآمد کسب کنند. امیدوارم رگولاتور‌های اتحادیه اروپا، هند و کشور‌های دیگر پیش از این که اپل با مالیاتی که بالاتر از مالیات بر ارزش افزوده هر دولتی است، رویا‌های بیشتری را نابود کرده و کارآفرین‌های بیشتری را از بین ببرد، اقدام کنند.