Gerdab.IR | گرداب

مهاجرت گسترده کاربران توییتر با تغییر مالکیت

مهاجرت گسترده کاربران توییتر با تغییر مالکیت
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۱

با وجود این که بسیاری از کاربران توییتر منتظر مانده‌اند تا ببینند چه تغییراتی در آینده این شبکه اجتماعی رقم خواهد خورد، عده‌ای تصمیم به خروج گرفته‌اند و شبکه‌های اجتماعی دیگری را به عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند.

به گزارش گرداب، گزارش‌ها نشان می‌دهد گروهی از کاربران توئیتر با درنظر گرفتن قرارداد ایلان ماسک به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت، در حال ترک این شبکه اجتماعی هستند.

با وجود این که بسیاری از کاربران توییتر منتظر مانده‌اند تا ببینند چه تغییراتی در آینده این شبکه اجتماعی رقم خواهد خورد، عده‌ای همین حالا تصمیم به خروج گرفته‌اند و شبکه‌های اجتماعی دیگری را به عنوان مقصد انتخاب کرده‌اند.

یکی از جایگزین‌هایی که کاربران توییتر آن را برگزیدند شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Mastodon است که فقط در روز پس از اقدام ماسک برای تکمیل این معامله، بیش از ۷۰ هزار ثبت نام جدید داشته است.

این شبکه اجتماعی اجازه می‌دهد که مثل توییتر بقیه کاربران را دنبال کنید و پست‌هایی به اشتراک بگذارید که قابل لایک یا بازنشر هستند. Mastodon هم مثل توییتر هشتگ دارد، اما برخلاف پرنده آبی، شبکه‌ای توزیع‌شده است که هر کاربر می‌تواند در آن روی سرور‌ها یا گره‌های منفرد ثبت نام کند و هر کدام از این سرور‌ها می‌توانند تم، قوانین، زبان و سیاست‌های خود را داشته باشند. برای مثال، یکی از محبوب‌ترین سرور‌ها در این پلتفرم ۸۱۷,۲۱۹ کاربر دارد.