Gerdab.IR | گرداب

هشدار سناتور آمریکایی به مالک توئیتر

هشدار سناتور آمریکایی به مالک توئیتر
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۱

پس از آنکه ایلان ماسک پاسخی طعنه آمیز به درخواست سناتور اد مارکی برای اطلاعات بیشتر درباره سیاست‌های احراز هویت جدید توئیتر داد، او نیز درباره فرایند احراز هویت تیک آبی به ماسک هشدار داد.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، ماسک در توئیتی درباره سیاست‌های جدید احراز هویت تیک آبی نوشت: شاید دلیل این امر آن باشد که حساب واقعی شما شبیه یک حساب جعی است؟

این توئیت پس از آن منتشر شد که مارکی در نامه‌ای از هزینه ۸ دلاری حق اشترک تیک آبی توئیتر انتقاد کرده بود.

مارکی از پاسخ ایلان ماسک خوشش نیامد و در این باره گفت: یکی از شرکت‌های شما منتظر حکم FTC است. سازمان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا نیز مشغول تحقیقی دیگر است که در آن افرادی کشته شده اند و شما وقت تان را به مقابله‌های آنلاین می‌گذرانید. شرکت هایتان را اصلاح کنید یا کنگره این کار را انجام می‌دهد.

مارکی در نامه اعتراض آمیز خود از ماسک توضیحاتی درباره آن خواسته بود که چگونه واشنگتن پست توانسته با جعل هویت وی یک حساب کاربری تایید شده بسازد.

ماسک تا ۲۵ نوامبر فرصت دارد به سوالات این نامه پاسخ دهد.

توئیتر فرایند اعطای تیک آبی با پرداخت حق عضویت را در کمتر از ۲ روز پر از عرضه متوقف کرد. زیرا به محض ارائه سرویس ترول‌ها از آن برای جعل هویت سلبریتی ها، سیاستمداران و برند‌ها استفاده کردند. این امر به چالشی در پلتفرم منجر شده بود.

البته هنوز مشخص نیست هشدار سناتور مارکی به ماسک در مرحله بعد به اقدامی قانونی توسط دولت منجر می‌شود یا خیر، اما احتمال آنکه قانونگذاران واکنش سختگیرانه تری نسبت پلتفرم نشان دهند، وجود دارد.

مارکی یکی از اعضای کمیته ارتباطات، رسانه و پهنای باند کنگره آمریکا است و این پنل سنا احتمالاً اقدامی علیه توئیتر را پیشنهاد خواهد کرد.