Gerdab.IR | گرداب

تاکید رئیس‌جمهور بر حمایت و تقویت اپلیکیشن‌های داخلی

تاکید رئیس‌جمهور بر حمایت و تقویت اپلیکیشن‌های داخلی
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۱

رئیس‌جمهور با تأکید دوباره بر حمایت از کسب‌وکار‌های دیجیتال گفت: مسئولان با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آن‌ها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب‌وکار دیجیتال فراهم کنند.

به گزارش گرداب، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرا رسیدن فصول سرد سال و احتمال افزایش آلاینده‌های جوّی بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌های مربوط برای مقابله مؤثر با این پدیده و کاهش آثار مخرب آن تأکید کرد.

وی نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را از جمله اقدامات لازم در این زمینه دانست و با تأکید بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی اظهار داشت: اولویت در زمینه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری، حمایت از صنایع داخلی و تأمین اتوبوس از محل تولیدات داخلی است، اما این موضوع نباید باعث تأخیر در تأمین خودرو‌های مورد نیاز این ناوگان شده و نیاز‌های ضروری باید از محل واردات تأمین شوند.

انجام به‌موقع طرح‌های دولت در استان‌ها به‌ویژه عملیاتی شدن مصوبات دور اول سفر‌های استانی و برطرف شدن موانع احتمالی در این زمینه از دیگر تأکیدات رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیأت دولت بود که مقرر شد با ارتباط نزدیک‌تر و بیشتر وزرا با استانداران به عنوان بالاترین مقام اجرایی در استان، اقدامات مؤثرتری در این زمینه انجام شود.

رئیسی یک بار دیگر بر ضرورت حفظ امنیت به عنوان بستر تداوم همه فعالیت‌های جامعه تأکید کرد و گفت: شنیدن و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست، اما همه ما به همین اندازه در زمینه حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.

وی با تأکید دوباره بر حمایت از کسب و کار‌های دیجیتال اظهار داشت: حال که دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی درصدد ایجاد و گسترش ناامنی در کشور است، مسئولان مربوط با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آن‌ها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب و کار دیجیتال فراهم کنند.

رئیس‌جمهور همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به ۲۵ آبان، سالروز تشییع باشکوه همزمان ۳۷۰ شهید اصفهانی، روز اصفهان را نیز تبریک گفت.