Gerdab.IR | گرداب

اتصال ۷۲۰ روستای خوزستان به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۷۲۰ روستای خوزستان به شبکه ملی اطلاعات
تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۴۰۱

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان از اتصال ۷۲۰ روستای بالای۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: به دنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت‌های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.

به گزارش گرداب، علی صالح نساج با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه‌ای زیرساخت‌های ارتباطات در خوزستان اظهار کرد: در یک سال اخیر ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در خوزستان به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها نشان دهنده ارتقا و توسعه پوشش ارتباطی در مناطق کم جمعیت و کم برخودار است، افزود: به دنبال افزایش سطح ارتباطی و بهبود زیرساخت‌های ارتباطات در مناطق کم برخوردار استان هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به طرح‌های توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستا‌ها گفت: یکی از طرح‌های در دست اقدام برای توسعه زیرساخت‌های روستایی، توسعه شبکه فیبر نوری است. در این راستا ۳۷۲ کیلومتر فیبر نوری روستایی از محل اعتبار طرح USO تامین شده است.

صالح نساج ادامه داد: با اجرای این خطوط فیبر نوری در استان، ۷۱ سایت تلفن همراه و مرکز مخابراتی در خوزستان تحت پوشش شبکه رفته است.

وی افزود: در حوزه ایجاد اشتغال و توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی نیز ۶۳ مجوز فعالیت دفاتر ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) روستایی صادر شده است که به ایجاد اشتغال و همچنین توسعه ارائه خدمات در مناطق روستایی کمک می‌کند.