Gerdab.IR | گرداب

قطب مرکز داده کشور در یکی از استان‌های شمال غربی افتتاح می‌شود

قطب مرکز داده کشور در یکی از استان‌های شمال غربی افتتاح می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۱

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در جریان سفر به استان‌های آذربایجان شرقی و غربی و دیدار با استانداران این دو استان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک یکی از چهار قطب مرکز داده کشور در یکی از استان‌های شمال غربی افتتاح شود.

به گزارش گرداب، امیر محمدزاده لاجوردی- مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت- در جریان این سفر، با استاندار آذربایجان شرقی در تبریز و استاندار آذربایجان غربی در ارومیه دیدار و بر توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در این استان‌ها تاکید کرد.

در این دیدار وی با ارائه توضیحاتی در خصوص برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره زیرساخت‌های ارتباطی کشور و تکمیل شبکه ملی اطلاعات، به اقدامات شرکت ارتباطات زیرساخت برای ایجاد قطب مراکز داده در شمال غربی کشور اشاره کرد.

لاجوردی افزود: مطالعات لازم برای مکان یابی دقیق و مناسب ایجاد قطب مراکز داده در یکی از دو استان در دست انجام است که این سفر هم در همین راستا انجام شده است. طی این ملاقات‌ها استانداران هر دو استان ضمن استقبال از برنامه‌ها و اقدامات توسعه‌ای شرکت ارتباطات زیرساخت، آمادگی خود را برای همکاری با این شرکت برای ایجاد قطب مراکز داده اعلام کردند.

در جریان این سفر مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت و هیات همراه ضمن بازدید از مراکز ارتباطی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی از نقاط پیش بینی شده برای راه اندازی قطب داده در این استان‌ها بازدید کردند.