Gerdab.IR | گرداب

تاکید مجلس بر تقویت سکو‌های بومی

دسترسی کاربران خارج از کشور به اپلیکیشن‌های ایرانی

دسترسی کاربران خارج از کشور به اپلیکیشن‌های ایرانی
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۴۰۱

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: باید پیام‌رسان‌های بومی را تقویت کرده و توسعه دهیم تا همه‌ی کاربران در کشور‌های مختلف دنیا هم به پلتفرم‌های ایرانی دسترسی داشته باشند و در عین حال امنیت اطلاعات کاربران هم تضمین شود.

به گزارش گرداب، الهویردی دهقانی درباره تقویت سکو‌های بومی، گفت: باید در فضای مجازی، رسانه‌ها، پلت‌فرم‌ها و زیرساخت‌های بومی داشته باشیم، آن‌ها را گسترش دهیم و سطح دسترسی‌شان برای کاربران را بالا ببریم و در عین حال باید بتوانیم امنیت اطلاعات مردم بر روی این پلت‌فرم‌ها را تضمین کنیم؛ همانند کاری که فیسبوک و اینستاگرام در دنیا انجام می‌دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، اظهار کرد: اگر پلتفرم خودمان را راه اندازی کنیم، می‌توانیم آن را بهتر اداره کنیم و جلوی هرگونه تخلفات سیاسی و امنیتی را بگیریم.

دهقانی پیرامون درخواست مرکز ملی از مدیر متا برای معرفی نماینده‌ای در ایران، خاطرنشان کرد: اینکه این شبکه‌های اجتماعی نماینده‌ای در کشور ما داشته باشند و با ما همکاری کنند هدف اصلی ما را رفع نمی‌کنند و در نتیجه ما به عنوان بهره بردار برای آن‌ها تلقی می‌شویم و منافع و اطلاعات ما به آن‌ها می‌رسد و همچنان احتمال سوء استفاده از اطلاعات کاربران ما توسط این پلت‌فرم‌ها وجود دارد.

وی، افزود: در همین راستا باید مسوولان امنیتی و فنی همچون وزارت ارتباطات در این زمینه تصمیم گیری کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تاکید کرد: باید پیام‌رسان‌های خودمان را تقویت کرده و توسعه دهیم تا در همه جای دنیا به پلتفرم‌های ما دسترسی داشته باشند و لذا اطلاعات کاربران مان در دست خودمان باقی بماند.

منبع: زومیت