Gerdab.IR | گرداب

فیروزآبادی: همه مردم برای حل چالش فضای مجازی کمک کنند

فیروزآبادی: همه مردم برای حل چالش فضای مجازی کمک کنند
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۴۰۱

دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت: در فضای مجازی قدرت نرم که مبتنی بر اندیشه و اقناع است، تعیین کننده جنگ بوده بنابراین در مواجهه با چالش‌های آن همه مردم باید ایفای نقش کنند.

به گزارش گرداب، دکتر سیدابوالحسن فیروزآبادی- دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مراسم رونمایی ۱۲ اثر از آثار دفتر مطالعات اسلامی و ارتباطات حوزوی مرکز ملی فضای مجازی به مناسبت هفته پژوهش و در دیدار با حضرت آیت الله محسن اراکی - عضو شواری عالی حوزه علمیه و مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اهمیت نقش علما و فضلا در تولید محتوای متناسب با سبک زندگی اسلامی و روشنگری در این فضا گفت: در فضای مجازی قدرت نرم که مبتنی بر اندیشه و اقناع است تعیین کننده جنگ بوده و با توجه به خصوصیات این فضا صف آرایی در آن همه گیر است بنابراین در مواجهه با چالش‌های آن تمامی مردم باید ایفای نقش کنند.

وی با اشاره به نقش غربی‌ها در مدیریت این فضا براساس قاعده گذاری شبکه‌ای که در آن ایجادکردند، افزود: مدیریت شبکه‌های اجتماعی که در ایران فعال است توسط آمریکایی‌ها صورت می‌گیرد که همین امر باعث شده تا براساس سیاست‌های اعمالی در آن باعث مساله سازی در جامعه و در نهایت با تعمیق آن منجر به قطبی شدن جامعه شوند که اتفاق‌های اخیر نیز در همین راستا در این فضا صورت گرفته است.

دکتر فیروزآبادی در خصوص شیوه تعمیق در سیاست‌های سکو‌ها تصریح کرد: در این سکوها، شبکه‌ها به شکلی طراحی شده که صدا‌ها پژواک هم را داشته باشند و گروه‌های همسان تجمیع و تقویت شوند که این گروه بندی‌ها باعث ایجاد قطبی سازی و دسته بندی مردم درجامعه می‌شود. همچنین ایجادحباب از دیگر پدیده‌هایی است که در این فضا تعمیق ایجاد می‌کند.

وی با بیان این که امروز در کشور با ایجاد حباب تصویری غیر واقعی از اغتشاش و آشفتگی به نمایش گذاشته شده، تاکید کرد: با بزرگنمایی اتفاقات اخیر و قطبی سازی فضا به دنبال تجزیه سازی جامعه هستند که باید در این فضا مردم توجیه شوند تا درگیر چالش‌های تصنعی آن‌ها علیه دین، فرهنگ و کلیت جامعه توسط صاحبان سکو‌ها نشوند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اهمیت ایجاد قلمرو در این فضا همچون فضای فیزیکی گفت: باید از طریق نخبگان و انتشار مطالب صحیح در فضای مجازی قلمروسازی کنیم و برای این مهم نیاز به همت عالی ملی در کشور بوده و باید تمامی آحاد جامعه نقش داشته باشند.