Gerdab.IR | گرداب

بیتکوین با افت قیمت روبرو خواهد شد؟

بیتکوین با افت قیمت روبرو خواهد شد؟
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

مدیر عامل سابق بیت‌مکس هشدار داد که بیت‌کوین با سقوط ۱۵ هزار دلاری روبرو می‌شود

به گزارش گرداب، به تازگی بیتکوین دچار رشد قیمت شده است و تا ۲۱ هزار دلار نیز ارزش‌گذاری شده است. با این حال باید در نظر گرفت که نباید فریب این افزایش‌ها و یا کاهش‌های لحظه‌ای را خورد و پیش از سرمایه‌گذاری در این حوزه بهتر است کمی بیشتر تحقیق شود.

سرمایه‌گذاری در بازار ارز‌های دیجیتال خطرات زیادی به همراه دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوسان بسیار بالای این بازار و احتمال بی‌ارزش شدن سرمایه است. حال کارشناسان هشدار می‌دهند که افزایش قیمت کنونی بیتکوین احتمالا مقطعی خواهد بود.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی BitMEX، یک "فروپاشی مالی جهانی" را به لطف مشکلات اقتصادی آینده ایالات متحده پیش بینی کرد. هیز: "کریپتو در محور فدرال رزرو «دود می‌شود». افزایش فعلی بیت کوین احتمالاً نباید به عنوان شروع یک روند صعودی جدید در نظر گرفته شود. "

او گفت: اگر حذف نیم تریلیون دلار در سال ۲۰۲۲ بدترین عملکرد اوراق قرضه و سهام در چند صد سال اخیر را ایجاد کرد، تصور کنید اگر این مقدار در سال ۲۰۲۳ دو برابر شود، چه اتفاقی خواهد افتاد. با شکست بخشی از بازار اعتباری ایالات متحده طیف گسترده‌ای از دارایی‌های مالی، اوراق قرضه، اوراق بهادار، و هر ارز دیجیتال زیر نور خورشید، همگی با انحلال چسبی که سیستم مالی جهانی مبتنی بر دلار آمریکا را نگه می‌دارد، دود می‌شوند"

در پایان گفت: "سال ۲۰۲۳ می‌تواند به همان بدی سال ۲۰۲۲ باشد تا زمانی که فدرال رزرو [معادل بانک مرکزی آمریکا]تغییر کند، بین ۱۵۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار یک منطقه کلیدی برای قیمت بیتکوین در آینده خواهد بود. "