Gerdab.IR | گرداب

فراهم‌شدن امکان صدور مجدد مجوز کسب‌و‌کار‌های آنلاین

فراهم‌شدن امکان صدور مجدد مجوز کسب‌و‌کار‌های آنلاین
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

اتحادیه فناوران رایانه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کسب و کار‌های آنلاین که ماه‌های گذشته قادر به دریافت مجوز نبودند، با تصمیم هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، امکان صدور پروانه فراهم شده است.

به گزارش گرداب به نقل از روابط عمومی اتحادیه فناوران رایانه تهران طبق نامه دبیر هیئت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی کشور، دو کد آیسیک ۵۲۱۱۲۳/۱ و ۵۲۱۱۲۴/۱ به ترتیب به رسته‌های «عرضه انواع کالا در فروشگاه‌های مجازی» و «عرضه انواع خدمات در فروشگاه‌های مجازی» اختصاص داده شده‌اند.

به منظور ساماندهی فعالیت واحد‌های صنفی فعال در این رسته‌ها، جلوگیری از بروز تخلفات صنفی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان؛ این رسته‌ها تحت پوشش اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران قرار گرفته است.

این تصمیم هیئت عالی نظارت که برای حفظ منافع کسب و کار‌های آنلاین به دور از حواشی موجود اتخاذ شده است و به کسب و کار‌های استان تهران که در طی ماه‌های گذشته قادر به دریافت مجوز نبودند، امکان می‌دهد تا از ۲۰ بهمن با در دست داشتن مدارک مورد نیاز برای دریافت پروانه کسب به اتحادیه فناوران رایانه تهران مراجعه نموده و ذیل قانون نظام صنفی به فعالیت مشروع بپردازند.