Gerdab.IR | گرداب

آغاز جدال اینستاگرام و لمون ۸ (Lemon 8)

آغاز جدال اینستاگرام و لمون ۸ (Lemon 8)
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲

پس از ممنوعیت تیک‌تاک در ایالات متحده و چند کشور اروپایی، شرکت سازنده تیک‌تاک شبکه‌ اجتماعی جدیدی را برای رقابت با اینستاگرام عرضه کرده است.

به گزارش گرداب، Lemon۸ اپلیکیشن شبکه اجتماعی جدیدی است که با قابلیت‌های کاربردی و تمرکز بر «سبک زندگی» مخاطبان زیادی را در آمریکا جذب خود کرده است.

این اپلیکیشن که چند سالی از فعالیتش می‌گذرد به تازگی توجه بسیاری را جذب خود کرده است. Lemon۸ بر اساس آخرین آمار روز دوشنبه ۲۷ مارس در رتبه دهم اپلیکیشن‌ها و بازی‌های پردانلود آمریکا قرار گرفته است.

با وجود اینکه شبکه اجتماعی جدید شرکت بایت‌دنس از مارس ۲۰۲۰ فعالیت خود را آغاز کرده، تا همین چندی پیش جایگاهی در بین اپلیکیشن‌های پرطرفدار نداشت. تحلیلگران معتقدند شهرت یکباره Lemon۸ در بازار آمریکا نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری بایت‌دنس چینی برای خرید تبلیغات و حتی کاربران جعلی است.

ماه گذشته وب‌سایت اینسایدر در گزارشی مدعی شده بود شرکت بایت‌دنس برای به محبوبیت رساندن Lemon۸ در بازار آمریکا و انگلستان به تولیدکنندگان محتوا پول پرداخت می‌کنند. چندین اینفلوئنسر به اینسایدر اعلام کرده‌اند از آن‌ها خواسته شده برای دریافت پول، ویدئو‌هایی در مورد Lemon۸ در شبکه‌های اجتماعی از جمله تیک‌تاک و اینستاگرام به اشتراک بگذارند.

آخرین آمار نشان می‌دهد هشتگ Lemon۸ در تیک‌تاک بیش از ۲.۳ میلیارد بازدید داشته و به نظر می‌رسد شرکت چینی جایگزین رسمی خود برای تیک‌تاک را انتخاب کرده است. با اینکه بسیاری این شبکه اجتماعی را سوپاپ اطمینان بایت‌دنس برای باقی ماندن در بازار کشور‌های غربی به حساب می‌آورند، اما به هر حال این اپلیکشین شبکه اجتماعی که روی سلامت، سفر، غذا و زیبایی تمرکز دارد سر و صدای زیادی در چند هفته اخیر به پا کرده است.

آموزش ثبت‌نام در Lemon۸
برای استفاده از این اپلیکیشن به اندروید ۶ و بالاتر و iOS ۱۱ و بالاتر نیاز است. فرایند ثبت‌نام نیز حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

۱. دانلود Lemon۸
اپلیکیشن Lemon۸ در اپ‌استور اپل و گوگل‌پلی برای اندرویدی‌ها در دسترس است. پس از دانلود و نصب از شما خواسته می‌شود حسابی افتتاح و پیش از همه چیز یک نام‌کاربری برای خود مشخص کنید.

از آنجا که Lemon۸ روی علایق شما تمرکز دارد، پس از انتخاب نام کاربری باید علایق خود را در بین چیز‌هایی مثل خانه، سفر، سلامت، غذا و مد و ... مشخص کنید.

۲. تکمیل فرایند ثبت‌نام
اگر نام کاربری خود را انتخاب کرده‌اید و علایق‌تان را می‌دانید، حال باید برای تکمیل ثبت‌نام و ارائه یک نمای کلی به اپلیکیشن و دیگر کاربران اطلاعات بیشتری ارائه کنید.

ابتدا یک متن در مورد خودتان یا همان بایو و سپس تصویر پروفایل را انتخاب و لینک ارجاع به حساب تیک‌تاک، اینستاگرام، توییتر و یوتیوب را (در صورت تمایل) ارائه کنید.

۳. اولین پست خود را منتشر کنید
همانند اینستاگرام پس از تکمیل فرایند ثبت‌نام می‌توانید اولین پست خود را منتشر کنید. البته پیش از انتشار پست باید به Lemon۸ اجازه دسترسی به تصاویرتان را بدهید. در صورت صدور اجازه دسترسی، این اپلیکیشن به تمام تصاویر شما دسترسی پیدا می‌کند.

پس از انتخاب تصویر یا ویدئو مد نظرتان برای انتظار در Lemon۸ می‌توانید یک قالب یا تم محتوایی برای آن انتخاب کنید.

۴. امکان اصلاح عکس و ویدئو در داخل اپلیکیشن
خوشبختانه برای استفاده از شبکه اجتماعی جدید بایت‌دنس به یک اپلیکیشن ادیت مجزا نیازی نیست. این اپلیکیشن قالب‌ها، فیلتر‌ها، فونت‌ها و استیکر‌های متنوعی را برای اصلاح تصاویر در اختیار شما می‌گذارد.

شما می‌توانید تصاویر ساده خود را با ابزار‌های Lemon۸ به آثار هنری تبدیل کنید.

۵. کپشن یا توضیح خود را بنویسید
پست‌های شما در Lemon۸ لزوماً نیازمند کپشن یا توضیح نیستند و در صورت تمایل می‌توانید تصویر خود را بدون هیچ نوشته‌ای منتشر کنید. اما در صورت تمایل می‌توانید متن خود را به صورت یک تیتر و متن اصلی به تصویر یا ویدیو اضافه کنید.

امکان استفاده از هشتگ نیر در انتهای کپشن‌ها وجود دارد و استفاده از هشتگ شانس دیده شدن را در بخش جست‌وجو افزایش می‌دهد.

Lemon۸ یا اینستاگرام؟ کدام یک عملکرد بهتری دارند؟
صفحه برای شمای لمون۸ درست شبیه به بخش اکسپلور اینستاگرام است. تمرکز این شبکه اجتماعی چینی بر اشتراک‌گذاری تصاویر، تبلیغات برند و ترویج پلتفرمی مشابه اینستاگرام برای رقابت در بازار شبکه‌های اجتماعی است.

از جمله تفاوت‌های اصلی اینکه اپلیکیشن لمون۸ هنوز سیستمی برای وریفای کردن حساب‌ها ندارد که البته این موضوع شاید به دلیل تعداد محدود کاربران آن باشد. با وجود اینکه سه سالی از فعالیت این اپلیکیشن در بازار جهانی می‌گذرد، عرضه رسمی لمون۸ در ماه مه انجام می‌شود. شبکه‌های اجتماعی معمولاً پس از عرضه سیستم تایید هویت و وریفای خود را راه‌اندازی می‌کنند.

باید دید آیا همان‌طور که تیک‌تاک نسل جدیدی از اینفلوئنسر‌ها و سلبریتی‌های شبکه اجتماعی را در جهان به شهرت رساند لمون۸ نیز می‌تواند به عنوان رقیبی دیگر برای اینستاگرام عرض اندام کند.

 

منبع: پیوست