Gerdab.IR | گرداب

معاون علمی و فناوری رئیس جمهو خبر داد

از تولید دستگاه‌های فناورانه توسط دانش‌‌بنیان‌ها حمایت می‌شود

از تولید دستگاه‌های فناورانه توسط دانش‌‌بنیان‌ها حمایت می‌شود
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان متولّی ورود فناوری در حوزه‌های کاربردی مختلف، حمایت از تولید ابزار و تجهیزات مورد استفاده در علوم شناختی را در دستور کار خود دارد.

به گزارش گرداب، طراحی، تولید و ساخت ابزارهای شناختی که به ارتقای سلامت جامعه کمک کند، مورد حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری قرار می‌گیرد.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت ابزارهای شناختی ارزان قیمت و قابل حمل (Handheld Devices) برای استفاده عموم جامعه را در دستور کار قرار داده است.

«حمایت از ایجاد زیرساخت‌های تحقیقاتی و علمی مورد نیاز کشور درحوزه علوم و فناوری‌های شناختی»، «ایجاد شبکه‌ای برای ‌اشتراک‌ گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی» و «جذب نخبگان و محققان کارآمد برای فعالیت در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی»، « تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی‌سازی تجهیزات» و «حمایت از تولید ابزارها و دستگاه‌های فناورانه توسط مراکز و شرکت‌های دانش‌‌بنیان» مهم‌ترین اهدافی است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

در سال‌های اخیر با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی بیش از ۱۰۰ آزمایشگاه تحقیقاتی به ابزارهای شناختی ایران‌ساخت تجهیز شده‌اند.

این ستاد برای تحقق این هدف از تمامی شرکت‌­های فعال درحوزه‌های شناختی، اساتید مراکز علمی، تخصصی، دانشگاهی، محققان و علاقه‌مندان به فعالیت در این حوزه دعوت می‌کند تا پایان اردیبهشت‌ماه سال 1402 به وبگاه ستاد توسعه علوم و فناوری‌‌های شناختی مراجعه کنند.