Gerdab.IR | گرداب

دولت فرانسه توئیتر را به مسدود شدن تهدید کرد

دولت فرانسه توئیتر را به مسدود شدن تهدید کرد
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۲

در پی تنش‌ها میان اتحادیه‌ی اروپا و شرکت توئیتر، وزیر دیجیتال فرانسه اعلام کرد که اگر این شرکت از قوانین سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی نکند، این پلتفرم در اروپا مسدود خواهد شد.

به گزارش گرداب به نقل از پولیتیکو، ژان نوئل بارو، وزیر دیجیتال فرانسه، هنگام اظهار نظر در شبکه رادیویی «فرانس اینفو» گفت اگر این شرکت آمریکایی از قوانین سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا پیروی نکند، با مسدود شدن روبه‌رو خواهد شد. قوانین مذکور از پایان ماه آگوست سال جاری میلادی در اتحادیه اروپا اجرا می‌شوند.

بارو در این باره افزود: اخبار جعلی یکی از خطرناک‌ترین تهدید‌های موجود برای دموکراسی‌های ماست. اگر توئیتر به طور مرتب از قوانین ما سرپیچی کند در اتحادیه اروپا مسدود خواهد شد.

این اظهار نظر نشان دهنده بالا گرفتن تنش میان سیاستمداران اتحادیه اروپا و شرکت توئیتر است که سال گذشته به قیمت ۴۴ میلیارد دلار به ایلان ماسک فروخته شد.

از سوی دیگر باید توجه داشت این شبکه اجتماعی هفته گذشته اعلام کرد از دستورالعمل داوطلبانه اتحادیه اروپا درباره اخبار جعلی کناره‌گیری می‌کند.

دستورالعمل مذکور وظایفی را برای پلتفرم‌های بزرگ دیجیتال تعریف کرده که مربوط به ردیابی تبلیغات سیاسی، سرکوب کردن اخبار جعلی و تشویق به دسترسی وسیع‌تر است.

شبکه‌های اجتماعی بزرگ دیگر متعهد شده‌اند از این دستورالعمل پیروی کنند، هر چند اجرای برخی از اقدامات آن تحت قانون سرویس‌های دیجیتال اتحادیه اروپا الزامی خواهد بود. در قوانین مذکور جریمه‌هایی تا ۶ درصد درآمد سالانه شرکت‌ها برای سرپیچی از اجرای این قانون در نظر گرفته شده است.