Gerdab.IR | گرداب

آخرین وضعیت اعطای سیم‌کارت بدون فیلتر برای گردشگران

آخرین وضعیت اعطای سیم‌کارت بدون فیلتر برای گردشگران
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

ضرغامی اعتقاد دارد تا زمانی که پلتفرم‌های داخلی عمومیت پیدا نکرده‌اند، باید اینترنت بدون فیلتر در اختیار گردشگران قرار گیرد.

به گزارش گرداب، وزیر گردشگری تأکید دارد باید حداقل خدمات گردشگری به گردشگران داده شود و سیم‌کارت بدون فیلتر یکی از همین خدمات حداقلی است. ضرغامی همچنین اعتقاد دارد این موضوع جاافتاده و یک اقناع عمومی نیز درباره آن صورت گرفته است.

ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر ویژه گردشگران یکی دیگر از جلوه‌های اینترنت طبقاتی است که از سوی دولت سیزدهم و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی پیگیری می‌شود. در همین راستا، «عزت‌الله ضرغامی» در گفتگو با برنامه «رویداد» رادیو گفتگو به آخرین وضعیت ارائه اینترنت بدون فیلتر برای گردشگران خارجی اشاره کرد و گفت:

«در این مورد ما استدلال داریم و معتقدیم که باید حداقل خدمات گردشگری به گردشگران داده شود و فقط هم بحث سیم‌کارت بدون فیلتر نیست. به نظر بنده، این موضوع جاافتاده است و افرادی هم که نظرات کارشناسی دارند، این را پذیرفته‌اند. همچنین کمیسیون‌هایی مسئول رسیدگی به این موضوعات هستند که ما در این کمیسیون‌ها شرکت کردیم و توضیح دادیم.»

او با تصور بر اینکه یک اقناع عمومی برای ارائه اینترنت بدون فیلتر به گردشگران خارجی در ایران صورت گرفته است، اظهار داشت کسانی که این خدمات را در داخل کشور به گردشگران خارجی ارائه می‌دهند، باید بتوانند تا زمانی که سکو‌های (پلتفرم) داخلی عمومیت پیدا کنند، این خدمات را ادامه دهند: «چون نباید گردشگری ما دچار مخاطره شود.»

ضرغامی در آخر اعلام کرد که درحال پیگیری هستند تا این کار انجام شود. او ابراز امیدواری کرد که به‌زودی ارائه سیم‌کارت بدون فیلتر به گردشگران محقق شود.

ارائه سیم‌کارت خاص برای توریست‌ها جهت استفاده بهتر از فضای مجازی در سفر به ایران برای اولین‌بار اسفندماه سال گذشته از زبان وزیر ارتباطات مطرح شد؛ موضوعی که وزیر گردشگری اعلام کرد توسط او پیشنهاد شده و پیگیر آن است؛ چرا که به باور ضرغامی، ارتباطات بین‌الملل مثل نان شب و هوا برای گردشگر بین‌المللی واجب است.

منبع: دیجیاتو