Gerdab.IR | گرداب

حمله سایبری به مایکروسافت؛ دلیل اصلی قطعی سرویس‌ها

حمله سایبری به مایکروسافت؛ دلیل اصلی قطعی سرویس‌ها
تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۴۰۲

مایکروسافت به تازگی فاش کرده دلیل قطعی سرویس‌های این شرکت در اوایل ماه ژوئن حملات DoS یک گروه هکری بوده است.

به گزارش گرداب به نقل از آسوشیتدپرس، در اوایل ماه ژوئن ۲۰۲۳ اختلالاتی پراکنده، اما جدید در مجموعه نرم افزار آفیس از جمله در ایمیل اوت لوک، وان دراپ و همچنین پلتفرم رایانش ابری آن اتفاق افتاد. اکنون یک گروه هکری مسئولیت این اختلالات را پذیرفته و اعلام کرده سایت‌های مذکور را با ترافیک مختل کرده و حملات DoS انجام داده است.

در ابتدا مایکروسافت درباره دلیل اختلال سکوت کرد، اما اکنون فاش کرده حملات DDoS دلیل قطعی سرویس هایش بوده است.

با این وجود شرکت فناوری مذکور جزئیات اندکی درباره فرایند ارائه کرده و درباره تعداد مشتریانی که تحت. تاثیر این حملات قرار گرفتند یا آنکه تاثیر آن‌ها جهانی بوده یا خیر، اظهار نظری نکرده است.

سخنگوی شرکت تایید کرد گروهی که خود را Anonymous Sudan می‌نامند، این حملات را انجام داده اند. گروه مذکور در کانال تلگرامی خود مسئولیت حمله را پذیرفت. برخی محققان امنیت سایبری معتقدند هکر‌های این گروه اهل روسیه هستند.

مایکروسافت در پاسخ به سوالات این خبرگزاری (آسوشیتدپرس) در یک پست وبلاگی نوشت: حملات دسترسی به برخی سرویس‌ها را به طور موقت مختل کردند. همچنین مهاجمان سایبری روی اختلال و عمومیت آن‌ها تمرکز کرده و احتمالا از زیرساخت ابر و VPN برای بمباران سرور‌های مایکروسافت با بات نت‌هایی از رایانه‌های زامبی در سراسر جهان استفاده کردند.

این شرکت همچنین اعلام کرد هیچ شواهدی مبنی بر آنکه اطلاعات مشتریان فاش شده یا به خطر افتاده وجود ندارد.