Gerdab.IR | گرداب

نسخه‌ی متفاوت ChatGPT برای اعمال مجرمانه و هک از راه رسید

نسخه‌ی متفاوت ChatGPT برای اعمال مجرمانه و هک از راه رسید
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۴۰۲

چت‌بات هوش مصنوعی WormGPT به هکر‌ها در ساخت بدافزار یا اجرای حملات مخرب کمک می‌کند و هیچ محدودیتی ندارد.

به گزارش گرداب، یک هکر دست به خلق نسخه خاصی از چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT زده است که تفاوتی اساسی با نرم‌افزار شرکت OpenAI دارد. این چت‌بات جدید که WormGPT نام گرفته، برای همراهی با مجرمان سایبری ساخته شده است و هیچ حدومرز اخلاقی یا محدودیتی ندارد. این برنامه می‌تواند برای تولید بدافزار و تولید حملات فیشینگ استفاده شود.

وب‌سایت پی‌سی‌مگ می‌گوید براساس گزارش شرکت SlashNext، توسعه‌دهنده WormGPT دسترسی به این چت‌بات را در یک انجمن گفت‌وگوی هکری می‌فروشد. این شرکت که این چت‌بات را آزمایش کرده است، می‌گوید هکر‌ها حالا مشغول تولید ابزار‌هایی شبیه به ChatGPT هستند که برای امور خرابکارانه به‌کار می‌روند.

به‌نظر می‌رسد که این چت‌بات اولین‌بار در ماه مارس معرفی شده بود، اما در ماه گذشته میلادی شروع به کار کرد. این برنامه برخلاف ChatGPT یا گوگل بارد هیچ محدودیتی ندارد و پاسخ هر درخواست مخربی را می‌دهد. برای مثال، با این برنامه می‌توانید به زبان پایتون بدافزار بنویسید و برای اجرای حملات خود راهنمایی دریافت کنید.

WormGPT با کدام مدل هوش مصنوعی ساخته شده است؟

خالق WormGPT می‌گوید برای ساخت این چت‌بات از یک نسخه قدیمی و متن‌باز مدل زبانی بزرگ OpenAI به نام GPT-J استفاده کرده است. سپس این مدل با داده‌های مربوط به خلق بدافزار آموزش داده شده تا این برنامه حاصل شود.

توسعه‌دهنده این چت‌بات می‌گوید: «این پروژه می‌خواهد جایگزینی برای ChatGPT باشد و به شما اجازه دهد کار‌های غیرقانونی انجام دهید و در آینده به‌راحتی دستاورد‌های خود را به‌صورت آنلاین بفروشید. هر چیزی در رابطه با [هکرهای]کلاه سیاه که بتوانید فکرش را بکنید، با WormGPT قابل انجام است و به همه اجازه می‌دهد تا بدون ترک خانه خود بتوانند هر فعالیت خرابکارانه‌ای را که بخواهند، انجام دهند.»

SlashNext می‌گوید در آزمایشی که با این چت‌بات داشته، توانسته است یک حمله فیشینگ را شبیه‌سازی کند و نتایج کار شگفت‌انگیز بوده است. البته خوشبختانه دسترسی به WormGPT چندان ارزان نیست و برای استفاده از این چت‌بات باید ماهانه ۶۰ یورو یا سالانه ۵۵۰ یورو هزینه بپردازید.

منبع: دیجیاتو