Gerdab.IR | گرداب

در دادگاه اپیک گیمز برملا شد؛

پیشنهاد ویژه گوگل به نتفلیکس برای پرداخت کارمزد ١٠ درصدی

پیشنهاد ویژه گوگل به نتفلیکس برای پرداخت کارمزد ١٠ درصدی
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۲

در دادگاه اپیک علیه گوگل تأیید شد که گوگل به نتفلیکس پیشنهاد داده تا پرداخت‌های خود را با کارمزد کمتر در اندروید انجام دهد.

به گزارش گرداب، براساس اسناد و شهادت‌های دادگاه اپیک در برابر گوگل، این غول دنیای فناوری ۶ سال پیش به نتفلیکس پیشنهاد داده بود که ضمن استفاده از سرویس پرداخت درون‌برنامه‌ای اندروید، ۹۰ درصد از درآمد خود را حفظ کند. اما نتفلیکس این پیشنهاد را قبول نکرد، چون باور داشت که در درازمدت زیان سنگینی را متحمل می‌شود.

نتفلیکس در گذشته مستقیماً در داخل اپ اندروید خود اشتراک می‌فروخت و ۱۵ درصد از درآمدش را به گوگل می‌داد. اما این شرکت در یک مقطع زمانی تصمیم گرفت پرداخت‌ها را به طریق دیگری انجام دهد. درنتیجه گوگل با این پیشنهاد قصد عقب‌نشینی داشت تا تمام درآمد حاصل از پرداخت‌های نتفلیکس را از دست ندهد.

بااین‌حال، ظاهراً نتفلیکس به این نتیجه رسیده بود که حتی با این توافق در درازمدت بخشی از درآمد خود را از دست می‌دهد. درنتیجه آن‌ها این قرارداد را امضا نکردند. این سرویس استریم بزرگ حالا هیچ سهمی به گوگل نمی‌دهد و کاربران را برای خرید به یک سرویس پرداخت در مرورگر هدایت می‌کند.

نماینده گوگل در دادگاه به هیچ بخشی از این اطلاعات اعتراض نکرد و تنها یادآور شد که نتفلیکس حالا تقریباً روی هر پلتفرمی وجود دارد و به شیوه‌ای که می‌خواهد، امور خود را پیش می‌برد. به‌نظر می‌رسد که تلاش گوگل برای اثبات این ادعا بوده است که شرکت‌هایی در حدواندازه نتفلیکس می‌توانند قواعد پلی استور را دور بزنند و سخت‌گیری چندانی علیه آن‌ها وجود ندارد.

دادگاه اپیک گیمز علیه اقدامات ضدرقابتی گوگل از هفته پیش آغاز شده است و احتمالاً هفته‌ها ادامه داشته باشد. این غول فناوری به‌طور هم‌زمان در دادگاه وزارت دادگستری نیز حضور دارد.

منبع: دیجیاتو