Gerdab.IR | گرداب

به زودی؛

راه‌اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات

راه‌اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۲

رییس مرکز ملی فضای مجازی از راه‌اندازی سامانه ارزیابی پیشرفت شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: انشاالله به زودی بر اساس شاخص‌های موجود عدد پیشرفت را اعلام می‌کنیم.

به گزارش گرداب، محمدامین آقامیری در خصوص آخرین وضعیت تأیید صحت پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: تقریباً از اواسط شهریور ماه ارزیابی مجدد شاخص‌های شبکه ملی اطلاعات آغاز شده که با توجه به اینکه این ارزیابی‌ها ادامه دارد در حال حاضر برخی مستندات آماده و برخی دیگر باید تکمیل شود. می‌توان گفت که تقریباً ۷۰ یا ۸۰ درصد ارزیابی‌ها از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات انجام شده است.

وی در خصوص زمان اعلام میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات یا تأیید صحت پیشرفت ۶۳ درصدی شبکه ملی اطلاعات افزود: از نظر ما فرایند ارزیابی کامل است یک سری داده‌ها وجود دارد که دستگاه‌ها باید ارائه دهند. زمانی که این گزارش‌ها بدستمان برسد میزان پیشرفت دقیق شبکه ملی اطلاعات را اعلام خواهیم کرد.

رییس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: آخرین پیشرفت رسمی شبکه ملی اطلاعات که مرکز ملی فضای مجازی به عنوان ناظر شبکه ملی اطلاعات با ارزیابی برخی شاخص‌ها اعلام کرد همان ۵۷ درصد بود، اما ما متوجه شدیم که برخی از اهداف در نظر گرفتن پیشرفت شبکه ملی اطلاعات قدیمی شده است یا برخی شاخص‌ها زیاد بازتاب دهنده آن هدف نبود بنابراین تصمیم گرفتیم این شاخص‌ها را هم بازنگری کنیم به این ترتیب به جز فرایندی که در حال انجام بود بازنگری در شاخص‌های اهداف هم مطرح شد.

وی گفت: انشاالله به زودی بر اساس شاخص‌های موجود عدد پیشرفت را اعلام می‌کنیم، ولی بازنگری شاخص‌ها و اهداف یکی از اولویت‌های اصلی ما است که خواهیم داشت.

آقامیری در ادامه در خصوص مدت زمان ارزیابی وضعیت شبکه ملی اطلاعات و اعلام میزان دقیق پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: اولین ارزیابی از پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در سه سال اخیر، مربوط به نیمه دوم سال گذشته می‌شود، اما در حال راه اندازی سامانه‌ای هستیم که بتواند به صورت روتین هر سه ماه یک بار گزارش دقیقی از وضعیت شبکه ملی اطلاعات را ارائه دهد.