Gerdab.IR | گرداب

به علت سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان؛

پای مدیران ارشد فناوری به سنا کشیده شد

پای مدیران ارشد فناوری به سنا کشیده شد
تاریخ انتشار : ۳۰ آبان ۱۴۰۲

کمیته قضایی سنا یک جلسه استماع درباره سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان را در ششم دسامبر برگزار می‌کند و قرار است مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های بزرگ فناوری در آن شهادت دهند.

به گزارش گرداب، کمیته مذکور انتظار دارد مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی متا و شو زی چو همتای او در پلتفرم تیک تاک به طور داوطلبانه در این جلسه شرکت کند. همچنین کمیته قضایی سنا خواستار حضور مدیران ارشد اجرایی ایکس (توییتر سابق)، دیسکورد و شرکت اسنپ چت نیز در این جلسه شرکت کنند و در همین راستا برای آن‌ها احضاریه فرستاده است.

سناتور دیک دوربین رییس کمیته و لیندزی گراهام یکی از اعضای آن در بیانیه‌ای مشترک نوشته اند: شکست شرکت‌های بزرگ فناوری برای نظارت بر پلتفرم هایشان به ضرر کودکان است و نمی‌توان آن را بدون پاسخ گذاشت.

از سوی دیگر دوربین در پستی در پلتفرم ایکس نوشت:من مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های فناوری بزرگ را به کمیته قضایی سنا می‌کشانم تا در مورد شکست شان در محافظت از کودکان در فضای آنلاین شهادت دهند.

طبق بیانیه کمیته قضایی سنای آمریکا ایکس و دیسکور از دریافت احضاریه برای حضور مدیران ارشد اجرایی شان در جلسه استماع خودداری کرده اند و در نتیجه کمیته از سرویس مارشال‌های آمریکا برای ارسال درخواست به طور شخصی برای آن‌ها استفاده کرده است.

ویلفرد فرناندز رییس بخش امور دولت‌های آمریکا و کانادا در ایکس در این باره می‌گوید: ما مشغول فعالیت هستیم تا در جلسه استماع کمیته قضایی سنا درباره حفاظت از کودکان در فضای آنلاین شرکت کنیم، زیرا ایمنی یکی از اولویت‌های اصلی ما در ایکس است.

سخنگوی دیسکورد نیز در این باره می‌گوید: ایمن نگه داشتن کاربران به خصوص جوانان محور تمام فعالیت‌های ما در دیسکور است. ما به طور فعالانه درباره آنکه چگونه می‌توانیم به این بحث مهم در صنعت بپردازیم با کمیته همکاری می‌کنیم. همچنین ما از فرصت برای همکاری با یکدیگر استقبال می‌کنیم.

مشکل پلتفرم‌های فناوری یعنی تسهیل آسیب رساندن به کودکان به چالشی مهم تبدیل شده است. در اوایل ماه جاری میلادی یکی از مدیران سابق متا در مجلس آمریکا شهادت داد که زاکربرگ به ایمیل او درباره نگرانی‌های مربوط به آسیب‌های پیش روی کودکان در پلتفرم‌های این شرکت پاسخی نداده است.

پس از آن سناتور‌های آمریکایی از مدیر ارشد اجرایی شرکت خواستند اسنادی مرتبط با اطلاع رهبران شرکت از آسیب‌های ذهنی و فیزیکی پلتفرم‌ها از جمله فیس بوک و اینستاگرام به نوجوانان را ارائه کند.