Gerdab.IR | گرداب

افزایش حملات سایبری علیه رژیم اشغالگر

افزایش حملات سایبری علیه رژیم اشغالگر
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۴۰۲

با تشدید تنش‌ها در این جنگ نابرابر، حملات سایبری علیه زیرساخت‌های رژیم صهیونیستی نیز افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گرداب حملات سایبری علیه رژیم صهیونیستی در بحبوحه تشدید تنش در پی جنگ ویرانگر این رژیم در غزه همچنان ادامه دارد. در جدیدترین این حملات، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که اطلاعات آرشیو رژیم صهیونیستی مربوط به سال ۲۰۲۰ مورد حمله قرار گرفته و این نگرانی را به وجود آورده که این اطلاعات ممکن است به دست مهاجمان افتاده باشد.

براساس گزارش‌های رسانه‌های اسرائیلی در رابطه با این رخداد سایبری، پایگاه داده حاوی جزئیات سؤالات و تحقیقات عمومی به خطر افتاده که منجر به حذف حجم قابل توجهی از اطلاعات از سایت شده است.

در عین حال، رسانه‌های این رژیم مدعی شده‌اند که در این حمله هیچ گونه موارد محرمانه‌ای آسیب ندیده یا درز نکرده است.

این اولین حمله سایبری در نوع خود نیست، زیرا وب‌سایت‌های رسمی و حساب‌های شخصی مقامات رژیم صهیونیستی هدف مکرر حملات و هک قرار گرفته است. به گفته شرکت نظارت بر امنیت سایبری «Recorded Future»، حملات سایبری به وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های اسرائیلی از زمان آغاز عملیات «طوفان‌الاقصی» بسیار تشدید شده است.

در ۲۱ نوامبر گذشته، هکر‌ها با نفوذ به وب‌سایت سازمان نوآوری اسرائیل، به ده‌ها هزار پرونده داده دسترسی پیدا کردند. در همان روز، سرور‌های یک شرکت میزبانی وب به خطر افتاد و اطلاعات به دست آمده از وب‌سایت آرشیو رژیم صهیونیستی به بیرون درز کرد.پیش از این، هک گسترده تلفن‌های همراه اعضای کِنِست اعلام شده بود که منجر به اختلالات ارتباطی بعدی برای ۱۵ عضو حزب یِش آتید (Yesh Atid) از جمله یائیر لاپید (Yair Lapid)، رهبر حزب، شد.

گروه‌های هکری ضد اسرائیلی عنوان کرده‌اند که در روز‌های اخیر سایت خبری معروف اسرائیلی «جروزالم پست» را برای چندمین بار با موفقیت هدف قرار داده‌اند و آن را از دسترس خارج کرده‌اند.