Gerdab.IR | گرداب

اعتراف متا به اشتباه در سانسور محتوای جنگ غزه

اعتراف متا به اشتباه در سانسور محتوای جنگ غزه
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۲

هیات نظارت متا پلتفرمز اعلام کرد این شبکه اجتماعی در حذف دو ویدئو که گروگان‌ها و مردم زخمی در درگیری رژیم صهیونیستی و حماس را نشان می‌داد، خطا کرده است.

به گزارش گرداب، به گفته این هیات ویدئو‌ها برای درک شرایط رنج انسان‌ها و وضعیت جنگی ارزشمند است.

از زمان حمله حماس به رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر، پلتفرم‌های اجتماعی سختگیری بر بازبینی محتوا را بیشتر کرده اند. دلیل این امر افزایش اخبار جعلی و وارد شدن این اتهام به شرکت‌ها است که آن‌ها دیدگاه‌های خاصی درباره درگیری را ترویج می‌کنند.

ویدئو‌های مربوط به درگیری نخستین مواردی هستند که هیات نظارت متا با سرعت آن‌ها را بررسی کرده است. هیات نظارت «تسریع فرایند بررسی» را در اوایل سال جاری میلادی و برای واکنش سریع‌تر به رویداد‌های اضطراری، اعلام کرد.

درهر حال یکی از ویدئو‌های بررسی شده در اینستاگرام پست شده بود و وضعیت پس از حمله هوایی به بیمارستانی الشفا در غزه از جمله کودکان زخمی یا کشته شده را نشان می‌داد. ویدئو دوم مربوط به حمله ۷ اکتبر بود.

پس از آنکه هیات نظارت متا هر دو ویدئو را برای بررسی حذف محتوا انتخاب کرد، شرکت تصمیم خود را تغییر داد و محتوا‌های مذکور را با هشداری دوباره منتشر کرد.

هیات نظارت نیز اقدام برای احیای محتوا را تایید کرد، اما با تصمیم متا برای محدودسازی توصیه ویدئو به کاربران مخالف بود و در بیانیه‌ای از متا خواست سریع‌تر نسبت به شرایط در حال تغییر واکنش نشان دهد که روی توازن بین ارزش نظر افراد و ایمنی تاثیر می‌گذارد.