Gerdab.IR | گرداب

سونی ۸ درصد از نیروهایش را اخراج می‌کند

سونی ۸ درصد از نیروهایش را اخراج می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۲

سونی اعلام کرد حدود ۹۰۰ کارمند بخش پلی‌استیشن خود را اخراج می‌کند که کاهش حدود ۸ درصد از کل نیرو‌های جهانی این شرکت است.

به گزارش گرداب «جیم رایان» مدیر عامل پلی‌استیشن گفت: «ما تصمیم بسیار سختی گرفته‌ایم تا برنامه خود برای کاهش حدود ۸ درصد یا ۹۰۰ نفر از تعداد کل کارمندان در سراسر جهان را اعلام کنیم، کارمندان در سراسر جهان، از جمله استودیو‌های ما، تحت تاثیر قرار می‌گیرند.»

چندین استودیو پلی استیشن تحت تأثیر این اخراج‌ها قرار گرفته اند، سونی استودیوی لندن خود را در انگلیس که بازی‌های پلی استیشن واقعیت مجازی را توسعه می‌دهد، تعطیل کرد.

«هرمن هالست» رئیس استودیو پلی استیشن، تایید کرد که استودیو‌های مستقر در ایالات متحده مانند Insomniac Games و Naughty Dog در کنار استودیوی Guerrilla سونی مستقر در هلند نیز تحت تأثیر قرار گرفته اند. به طور کلی، کارمندان در سراسر آمریکا، ژاپن، و مناطق اروپا، خاورمیانه و آفریقا و آسیا-اقیانوسیه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

این اخراج تنها چند روز پس از آن اتفاق می‌افتد که چشم انداز فروش PS۵ چیزی نبود که سونی انتظار داشت و منجر به کاهش ۱۰ میلیارد دلاری قیمت سهام سونی شد.

صنعت بازی اخیراً با موجی از اخراج‌ها مواجه شده است و بازی‌های بزرگ سال ۲۰۲۳ تحت الشعاع اخراج‌ها قرار گرفتند. مایکروسافت ماه گذشته ۱۹۰۰ کارمند اکتیویژن بلیزارد و ایکس باکس را اخراج کرد که حدود ۸ درصد از کل بخش بازی‌های مایکروسافت را تشکیل می‌دهند. همچنین یونیتی ۲۵ درصد از نیروی کار خود را در ماه گذشته و دیسکورد نیز ۱۷ درصد را اخراج کردند.