Gerdab.IR | گرداب

پول برنامه یارانه اینترنت آمریکا ته کشید

پول برنامه یارانه اینترنت آمریکا ته کشید
تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۲

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا اعلام کرد برنامه یارانه اینترنت پرسرعت دولت که توسط ۲۳ میلیون خانوار آمریکایی استفاده می‌شود، در ماه مه، پولی نخواهد داشت و بدون اقدام کنگره، تعطیل می‌شود.

به گزارش گرداب جسیکا روزن ورسل، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال، در نامه‌ای به قانونگذاران آمریکایی اعلام کرد آوریل، آخرین ماهی است که مشمولان این برنامه، یارانه کامل را دریافت خواهند کرد و یارانه‌های جزئی در ماه مه پیش بینی می‌شود. کنگره پیش از این، ۱۷ میلیارد دلار اختصاص داده بود تا به خانواده‌های کم درآمد و افراد آسیب دیده از کرونا کمک کند از طریق یک کوپن ماهانه ۳۰ دلاری برای استفاده از سرویس اینترنت، به اینترنت دسترسی داشته باشند.

روزن ورسل گفت: تصور می‌کنم با این برنامه خیلی پیش رفته‌ایم تا این که بخواهیم به عقب برگردیم و رشدی که با اتصال خانواده‌های بسیار به اینترنت در سراسر جهان کسب کردیم را از دست بدهیم.

کمیسیون ارتباطات فدرال، ثبت نام افراد جدید برای این برنامه را در هشتم فوریه متوقف کرد.

کاخ سفید در اکتبر گذشته، خواستار ۶ میلیارد دلار برای تمدید این برنامه تا دسامبر سال ۲۰۲۴ شد، اما کنگره اقدامی نکرد. کمیسیون ارتباطات فدرال می‌گوید یافته‌های ناکافی برای حمایت از یارانه‌های دولت پس از آوریل، وجود دارد.

کاخ سفید می‌گوید برنامه اتصال پذیری مقرون به صرفه، کمک کرده است کاربران فعلی، ماهانه بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در هزینه‌های اینترنت، صرفه‌جویی کنند. شرکت‌های وریزون، کام‌کست و AT&T، همگی از کنگره خواسته‌اند این برنامه را تمدید کند.

مقررات دو حزبی که توسط پیتر ولچ، جی دی وانس، جکی روزن و کوین کرامر، سناتور‌های آمریکایی معرفی شده است، ۷ میلیارد دلار برای این برنامه و قانون مشابهی که در مجلس معرفی شده است، فراهم می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال به یک بررسی اشاره کرده که نشان می‌دهد در صورت پایان این برنامه، بیش از سه چهارم خانوار‌های مشمول این برنامه، با اختلال سرویس مواجه خواهند شد یا برنامه فعلی خود را تغییر می‌دهند یا سرویسشان را متوقف می‌کنند.