Gerdab.IR | گرداب

شرکت‌های هرمی، طعمه‌های خود را شکنجه می‌کردند

تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۸۹

لیدرهای شرکت‌های هرمی با عناوین خرید سهام در صنایع سنگ و دیگر شرکت‌های سرمایه گذاری از شهروندان شهرستانی میلیون‌ها تومان پول گرفته و برخی از قربانیان این شرکت‌ها در اعترافات خود از شکنجه شدن از سوی عوامل شرکت‌های هرمی خبر داده‌اند.

نیروهای اطلاعاتی از گروگان‌گیری و اعمال خشونت از سوی شرکت‌های هرمی برای اجبار شهروندان شهرستانی به عضویت خبر داده و اعلام کرده‌اند، بر اساس گزارشات دادسرای ویژه جرائم رایانه‌ای از هر یکصد عضو دستگیر شده این شرکت‌ها در تهران، ۸۰ نفر شهرستانی هستند.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، سیستان و بلوچستان، زاهدان، یزد، کردستان، اراک، مازندران و اصفهان بیشترین آمار مهاجران و دعوت شدگان به شرکت‌های هرمی پایتخت را تشکیل می‌دهند. همچنین دستگیر شدگان گفته‌اند که از آن‌ها مبلغ هفت میلیون تومان برای سرمایه گذاری در یک شرکت گازی پول گرفته‌اند.

این گزارش حاکی است لیدرهای شرکت‌های هرمی با عناوین خرید سهام در صنایع سنگ و دیگر شرکت‌های سرمایه گذاری از شهروندان شهرستانی میلیون‌ها تومان پول گرفته‌اند. همچنین برخی از قربانیان کلاهبرداری‌های این شرکت‌ها در اعترافات خود از شکنجه شدن از سوی عوامل این شرکت‌ها خبر داده‌اند. این افراد به مدت ۶ ماه در اتاق و دفا‌تری محبوس شده‌ و در وعده‌های غذایی تنها به آن‌ها نان و سیب زمینی داده شده است.

گفته می‌شود در بسیاری از موارد شرکت‌های هرمی برای جلب مشتری بیشتر اقدام به گروگان‌گیری افراد کرده و سرشاخه‌ها شهروندان شهرستانی را که میلیون‌ها تومان برای ورود به شرکت‌های هرمی پرداخت کرده‌اند در اتاق و حتی توالت محبوس کرده و از آن‌ها خواسته‌اند که اعضای جدید به زیرشاخه خود اضافه کنند.

اعمال خشونت و گروگان‌گیری وسیع در سطح شرکت‌های هرمی موجب شده تا پلیس آگاهی تهران به پرونده‌های شرکت‌های هرمی ورود بیشتری کند.