Gerdab.IR | گرداب

در راستای ترویج سبک زندگی آمریکایی؛

تبادل دانش‌آموزان آمریکایی با کشورهای مسلمان

تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۸۹

موسسه پکس با تبادل دانش‌آموزان دبیرستانی آمریکا با دیگر کشور‌ها، سعی بر آن دارد تا این رده سنی را تحت تأثیر فرهنگ آمریکایی قرار دهد.

شرکت آمریکایی پکس، در راستای پروژه تبادل فرهنگی کلینتون، با هدف ترویج "سبک زندگی آمریکایی" در میان مسلمانان، اقدام به تبادل دانش‌آموزان دبیرستانی آمریکایی با کشورهای مسلمان منطقه نموده است.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، شرکت آمریکایی "پکس" در راستای برنامه تبادل فرهنگی با تاکید ویژه هیلاری کلینتون، دست به تبادل دانش‌آموزان دبیرستانی با کشورهای مسلمان جهان از جمله کشورهای خاورمیانه و آسیا زده است.

موسسه پکس با تبادل دانش‌آموزان دبیرستانی آمریکا با دیگر کشور‌ها، سعی بر آن دارد تا این رده سنی را تحت تأثیر فرهنگ آمریکایی قرار دهد. این دانش‌آموزان پس از بازگشت به کشورهای خود می‌توانند نقش اسب تروا را ایفا کرده و با رویکردی آمریکا مدار شروع به حرکت و فعالیت در جهت غربی سازی جامعه خود کنند.

شعبه اصلی موسسه پکس در نیویورک قرار دارد. این موسسه با ۴۰ سازمان انتقالی در نقاط مختلف جهان به تبادل دانش‌آموز می‌پردازد. این سازمان در نظر دارد در برنامه امسال خود به تبادل و انتقال دانش‌آموزان آمریکا با کشورهایی چون مصر، غنا، هند، اندونزی، مالزی، مراکش، عمان، تایلند، و ترکیه بپردازد.

موسسه پکس، این امکان را برای جوانان آمریکا و دیگر کشور‌ها ایجاد می‌کند تا با خانواده‌ای در کشور دیگر زندگی کنند و به تحصیل در آنجا بپردازند. هر ساله ۶۰۰ الی ۸۰۰ دانش‌آموز دبیرستانی در این تبادل بین‌المللی از طریق پکس شرکت داده می‌شوند.

اقدامات این موسسه مورد توجه و تقدیر ویژه وزارت خارجه آمریکا و وزیر امور خارجه‌اش یعنی "هیلاری کلینتون" قرار گرفته است.