Gerdab.IR | گرداب

دستگیری 26 سرشاخه و 800 عضو کوئست

تاریخ انتشار : ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۰

بیست و شش سرشاخه اصلی و 800 عضو شرکت هرمی کوئست، در دو هفته اخیر با همکاری نیروهای وزارت اطلاعات و پلیس آگاهی تهران بازداشت شدند.

به گزارش گرداب، معاون دادستان تهران گفت: «در پی عزم جدی مسئولان کشور برای مبارزه با جرائم رایانه‌ای، مبارزه و انهدام روزانه دفاتر شرکت‌های هرمی در دستور کار امسال وزارت اطلاعات قرار گرفت که علاوه بر بازداشت سرشاخه‌های اصلی و اعضا بیش از 150 ملک نیز در این خصوص پلمپ شده است و مالکان آنها نیز تحت پیگرد قضائی قرار گرفته اند.»

جعفری افزود: «اغلب بازداشت شده ها جوانانی هستند که با فریب و وعده دروغین کسب درآمد کلان به عضویت شرکت هرمی کوئست درآمده اند.»

بر اساس این گزارش به زودی دادخواست بین المللی علیه "وی جی اسواران"، مالک این شرکت و "سوزان کمری"، نماینده ایرانی کوئست صادر خواهد شد.

نیروهای وزارت اطلاعات در جدیدترین عملیات خود برای انهدام شرکت های هرمی، مرتضی.ز، شهرام و شایان.ا‌، مهران.ع، دیاکو.ص‌، عثمان.خ و پژمان.ع را که از سرشاخه های اصلی کوئست در ایران هستند بازداشت کرده اند.

پیش از این، حسین.غ، محسن و کاظم.م.ج، محمد.ش، رضا.غ، جمشید.ش، محمدتقی.ر، توژ.ک، مسعود.ع و اشکان.ش از سرشاخه های اصلی کوئست در ایران که میلیاردها ریال از مردم کلاهبرداری کرده بودند بازداشت شده اند.

مردم در صورت مشاهده فعالیت شرکت های هرمی می توانند نشانی آنها را به سامانه 30006048 اعلام کنند.

منبع: واحد مرکزی خبر