Gerdab.IR | گرداب

ساجدی نیا:

شوهای لباس زیرزمینی پلمپ می شوند

تاریخ انتشار : ۰۲ تير ۱۳۹۰

کاهش 20 درصدی هنجارشکنی در سطح پایتخت، نظارت بر آتلیه‌ها و آرایشگاههای مردانه، شناسایی و پلمپ شوهای لباس زیرزمینی، آغاز عملیات گشت شبانه در بزرگراههای تهران و ... از جمله مهمترین محورهای نشست دیروز رئیس پلیس تهران بود.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، سردار حسین ساجدی نیا روز چهارشنبه در نشست خبری افتتاح طرح گشت شبانه پلیس بزرگراه گفت: «با گذشت یک هفته از آغاز طرح امنیت اخلاقی در سطح شهر شاهد کاهش 20 درصدی هنجارشکنی ها بودیم به طوری که همراهی خوب مردم باعث شد طرح را گسترش دهیم. پلیس در اجرای این طرح ابتدا سعی می کند با تذکر افراد را راهنمایی و ارشاد کند و در صورتی که عده ای بخواهند به هنجارشکنی خود ادامه دهند با آنها برخورد خواهد شد.»

کاهش 50 درصدی مزاحمت نوامیس
وی ادامه داد: «هم اکنون شاهد کاهش 50 درصدی مزاحمت نوامیس هستیم همچنین در سه روز اخیر ماموران به ندرت با سگ گردانی برخورد کردند در صورتی که فردی بخواهد سگ را به وسیله خودرو در سطح شهر بچرخاند علاوه بر توقیف خودرو، سگ را نیز توقیف می کنیم.»
 
نظارت بر آتلیه ها و آرایشگاههای مردانه
رئیس پلیس تهران ادامه داد: «در طرح امنیت اخلاقی با فروشندگانی که لباس های نامناسب را در پشت ویترین قرار داده و یا آنها را عرضه می کنند برخورد خواهیم کرد این در حالی است که آتلیه ها و آرایشگاههای مردانه نیز تحت نظارت پلیس هستند و برخوردهای لازم با متخلفان انجام شده است. خوشبختانه شاهد کاهش موارد غیر اخلاقی در سطح شهر هستیم.»
 
اجرای طرح امنیت اخلاقی در پارکها و تفرجگاهها
وی از اجرای طرح امنیت اخلاقی در پارکها و تفرجگاهها خبر داد و افزود: «این طرح به زودی در پارکها، تفرجگاهها و معابر اصلی به اجرا درخواهد آمد و پلیس کوهستان با متخلفان برخورد خواهد کرد. در طرح امنیت اخلاقی پلیس سعی می کند ابتدا تذکر و ارشاد دهد اما با برخی از هنجارشکنان نیز برخورد قاطع انجام شده است.»
 
ممنوعیت حضور فروشنده مرد در فروشگاههای زنانه
رئیس پلیس تهران با اشاره به ممنوعیت حضور فروشنده مرد در فروشگاههای زنانه تاکید کرد: «برخی از اصناف تنها لوازم زنانه را عرضه می کنند که با توجه به قانون، حضور فروشنده مرد در این اماکن ممنوع بوده است. پلیس در صورت برخورد با این گونه موارد حتما تذکر داده و در موارد بعد فروشگاه متخلف را پلمپ می کند.»
 
جمع آوری بیش از 2 هزار معتاد بی خانمان طی دو روز گذشته
ساجدی نیا با اشاره به اجرای طرح جمع آوری معتادان بی خانمان در سطح شهر تصریح کرد: «طی 48 ساعت گذشته بیش از 2 هزار معتاد بی خانمان و بیمار از سطح شهر جمع آوری و به اردوگاه شفق منتقل شدند. این در حالی است که در طرح اول نیز 4 هزار نفر دستگیر و به مراکز نگهداری معتادان انتقال یافتند. خوشبختانه وضعیت جنوب و مرکز شهر بهبود یافته است. همچنین به منظور جمع آوری معتادان بی خانمان تیم های ویژه ای تشکیل شده است که کار جمع آوری را برعهده دارند. پلیس در مرحله بعد با عاملان فروش مواد مخدر برخورد می کند.»

وی تصریح کرد: «اگرچه وضعیت شهر بهبود یافته اما معتادانی هستند که دارای منزل هستند و کار جمع آوری آنها بر عهده پلیس نیست. در طرح جمع آوری معتادان باید سازمان های ذیربط مانند بهزیستی، شهرداری، استانداری و شورای عالی مبارزه با مواد مخدر وارد عمل شوند.»

پلیس راهور با هنجارشکنی ها برخورد می کند
ساجدی نیا برخورد با بدحجابی و هنجارشکنی های اجتماعی را یکی از وظایف پلیس راهور برشمرد و تاکید کرد: «راهور نیز به عنوان عضوی از مجموعه پلیس مطرح می شود و پرسنل کادر آن می توانند در مباحث امنیت اخلاقی، سگ گردانی و از این قبیل موارد ورود پیدا کرده و با اقتدار با هنجار شکنان برخورد کنند.»

وی تاکید کرد: «پلیس بزرگراههای تهران هم اکنون با بدحجابی و تخلفاتی از این قبیل برخورد می کند.»

پلیس می تواند کیف شهروندان را تفتیش کند
رئیس پلیس تهران با اشاره به بهبود وضعیت برخورد ماموران در طرح امنیت اخلاقی گفت: «قبل از اجرای طرح ماموران آموزش های لازم را فرا گرفتند و وضعیت برخورد نسبت به گذشته بهبود بیشتری یافته است. اگر چه در اجرای این طرح نیز انتقاداتی متوجه پلیس بود اما شهروندان باید بدانند برخی مواقع پلیس می تواند در صورت نیاز و برخورد با موارد مشکوکی کیف آنها را تفتیش کند و یا از آنها کارت شناسایی بخواهد. روز دوشنبه نیز در همین زمینه گشت پلیس بزرگراه موفق شد یک زن و مرد را که از لباس پلیس سوء استفاده می کردند شناسایی و دستگیر کند.»
 
اجرای طرح امنیت اخلاقی بر اساس قانون و شرع است
ساجدی نیا با اشاره به تکالیفی که برای پلیس در طرح امنیت اخلاقی تعریف شده است، اظهار داشت: «پلیس ماموریت خود را در طرح حجاب و عفاف انجام داده است اما معتقدیم اقدامات فرهنگی و آموزشی نیز باید در این زمینه به کار گرفته شود. اگر چه در اجرای این طرح با کمبودهایی مواجه هستیم اما مجبوریم بر اساس شرع و قانون اقدام کنیم.»
 
پلیس با بدحجابان درگیری نداشته است
وی در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر درگیری افراد بدحجاب با پلیس ضمن تکذیب این موضوع گفت: «عده قلیلی از افرادی که پوشش نامناسب دارند اقدام به ایجاد سر و صدا می کنند اما با همکاری پلیس مجاب می شوند که اشتباه کرده اند .خوشبختانه مورد خاصی از درگیری میان بدپوششان و پلیس در سطح شهر نداشتیم.»
 
شناسایی و پلمپ شوهای لباس زیرزمینی
رئیس پلیس تهران از شناسایی و پلمپ مراکز شوهای زیرزمینی خبر داد و افزود: «این گونه مراکز اقدام به فروش لباس های قاچاق و نامناسب می کنند و در صورتی که پلیس متوجه شود بلافاصله با این گونه مراکز برخورد خواهد کرد. در طول دو هفته گذشته نیز طرح تشدید برخورد با این مراکز به اجرا درآمد و توانستیم مردی را که با همکاری یک زن و مرد دیگر اقدام به سرقت از این گونه مراکز می کرد شناسایی و دستگیر کنیم.»
 
برخورد با 30 جرم در طرح امنیت محله محور
ساجدی نیا با اشاره به اجرای طرح امنیت محله محور در سال جاری اظهار داشت: «بر اساس برنامه با 30 جرم که از 9 جرم اصلی منشعب شده است در سطح محلات برخورد می کنیم. بر اساس خواست شهروندان ابتدا با فروشندگان مواد مخدر و معتادان ولگرد برخورد کردیم این در حالی است که در حوزه راهور نیز بیش از 225 معبر اصلی ساماندهی و تابلوهای آنها اصلاح شد. همچنین پارک بان ها را نیز ساماندهی کردیم.»
 
کاهش 8 درصدی جرم در خرداد ماه
رئیس پلیس تهران از کاهش 8 درصدی جرم در خرداد ماه خبر داد و تصریح کرد: «قصد داریم تا شهریور ماه کاهش جرم را به دو برابر افزایش دهیم. بیشترین کاهش ها در حوزه سرقت خودرو، مغازه، منزل ، لوازم داخلی خودرو و سرقت به عنف بوده است.»
 
تخریب 9 پاتوق در فرحزاد
رئیس پلیس تهران با اشاره به شناسایی و تخریب در دره فرحزاد اظهار داشت: «پلیس اقدامات خوبی را در خصوص فرحزاد انجام داده است و طی دو مرحله عملیات موفق شد 340 معتاد و فروشنده مواد مخدر را دستگیر کند؛ این در حالی است که در مرحله اول طرح 50 مواد فروش شناسایی و دستگیر شدند. همچنین در طرح دوم 9 خانه که به پاتوقی برای معتادان تبدیل شده بود شناسایی و تخریب شد.»
 
ساجدی نیا در پایان با اشاره به احساس امنیت مردم پایتخت خاطرنشان کرد: «افزایش احساس امنیت یک اصل بسیار مهم برای پلیس است خوشبختانه مردم امروز نسبت به گذشته بیشتر احساس امنیت و آرامش دارند.»