Gerdab.IR | گرداب

دو هكر ایرانی دستگیر شدند

تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۰

2 مرد جوان كه با هك كردن 700 سایت خارجی و 6 سایت در كشور اقدام به استفاده از اینترنت رایگان آنها می‌كردند، در اراك دستگیر شدند.

به گزارش گرداب به نقل از جام‌جم، هفته گذشته مدیر یك شركت تجاری با حضور در پلیس آگاهی اراك از هك شدن سایت اینترنتی شركت خود خبر داد.

شاكی به پلیس گفت: «در حال بررسی حساب ‌های مالی شركت بودم كه سایت اینترنتی‌مان به یكباره هك شد. چند روز بعد پیام اینترنتی دریافت كردم كه در آن نوشته شده بود، این یك اخطار است، در روزهای بعدی موجودی حساب شما ناپدید می‌شود و بعد سایت شركت دوباره فعال شد.»

با تشكیل پرونده قضائی، تحقیقات برای دستگیری هكر اینترنتی آغاز شد. در ادامه جستجوها 5 شهروند دیگر نیز با حضور در مركز پلیس، شكایت‌های مشابهی را ارائه كردند.

با بررسی پرونده‌ها معلوم شد، هكر ناشناس با قطع سایت‌های اینترنتی شاكیان به اطلاعات خصوصی آنها دسترسی یافته و به طور رایگان 2 تا 3 روز از شبكه اینترنتی آنها استفاده كرده است. با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله تازه‌ای شد.

در ادامه معلوم شد، مرد جوان كه در شهر دلیجان زندگی می‌كند از اینترنت شاكیان استفاده می‌كند. با شناسایی هویت مرد جوان، ماموران با نیابت قضائی به شهر فوق اعزام شدند و پس از محاصره محل، وی را دستگیر كردند. متهم جوان به پلیس آگاهی اراك منتقل و بازجویی شد.


متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: «من و دوستم به خاطر مشكلات مالی نمی‌توانستیم ساعت‌های طولانی از اینترنت استفاده كنیم. بنابراین تصمیم به هك كردن سایت‌های اینترنتی گرفتیم. از 6 سال پیش وب‌گردی را شروع كردیم. با نفوذ به شبكه‌های خانگی، شركت‌ها و سازمان‌های مختلف، سیستم اینترنتی آنها را هك كرده و با به دست آوردن اطلاعاتشان، اینترنت آنها را به شبكه خانگی‌مان منتقل و به طور رایگان از آن استفاده می‌كردیم.»

متهم با اشاره به هك كردن 700 سایت مختلف خارجی و 6 سایت در كشور گفت: ‌«در این مدت پس از هك كردن سایت‌ها، برای صاحبان آنها اخطارهای دروغین ارسال می‌كردیم تا آنها را بترسانیم. فهرستی از سایت‌هایی كه هك كرده بودیم در اختیارمان بود تا در صورت نیاز با ورود به حساب مالی مدیران آن سایت‌ها، پول‌هایشان را سرقت كنیم.»

در پی اعتراف متهم، دیگر همدست وی نیز تحت تعقیب قرار گرفت و دستگیر شد.

سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مركزی در این زمینه گفت: ‌«متهمان در بازجویی‌ها ادعا كرده‌اند كه فقط از اینترنت مدیران سایت‌ها به طور رایگان استفاده كرده‌اند. تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.»