Gerdab.IR | گرداب

8 درصد از کاربران اینترنتی به گوگل نیاز ندارند

تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۰

جستجو و ایمیل شاید دو مورد از محبوب ترین فعالیتهای اینترنتی به شمار می‌روند، اما همه کاربران اینترنت پیامهای ایمیلی خود را به صورت مداوم کنترل نکرده و برای یافتن پاسخ سوالاتی که در ذهن دارند به گوگل نیازی پیدا نمی کنند.

به گزارش گرداب، بر اساس جدیدترین گزارش شرکت Pew در پروژه مطالعاتی زندگی آمریکایی و بین المللی، هشت درصد از کاربران اینترنتی از ایمیل استفاده نکرده و جستجوی آنلاین انجام نمی دهند.

در این گزارش آمده است ایمیل و جستجو هسته ارتباطات اینترنتی و جمع آوری اطلاعات آنلاین را از یک دهه پیش تا کنون تشکیل داده اند، با وجود اینکه سکوهای جدید، پهنای باند و ابزارهای قابل حمل به ایجاد تغییر در شیوه استفاده از اینترنت و شبکه ادامه داده اند.

در این گزارش اشاره نشده که این هشت درصد از کاربران به چه دلیل از ایمیل و جستجوی آنلاین استفاده نمی کنند. نتایج این گزارش از مطالعه موسسه Pew بر روی دو هزار و 250 نفر جوان 18 ساله با احتمال خطای دو درصد به دست آمده اند.

جهش ناگهانی جستجوی آنلاین و استفاده از ایمیل در دهه گذشته پدیده شگفت انگیزی نیست، در سال 2002 در حدود 8 نفر از 10 کاربر آنلاین مشغول جستجوی آنلاین و 9 نفر از هر 10 کاربر در حال ارسال ایمیل بودند. اما امروز 92 درصد از کاربران هر دو فعالیت را انجام می دهند.

به گفته موسسه Pew، جوانترین، تحصیل کرده ترین و متمول ترین کاربران نسبت به دیگر کاربران به میزان بیشتری از ایمیل و جستجوی آنلاین به صورت همزمان استفاده می کنند.

منبع: مهر