Gerdab.IR | گرداب

بازداشت 14 عضو فرقه شعور کیهانی

تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

این فرقه انحرافی شبه‏ عرفانی، عرفان را دنیایی بدون ابزار معرفی می‌کند و با تأمل در این نکته می‌توان دریافت که نظریات ماتریالیستی عمق پیچیده‌ای در این فرقه دارد.

به گزارش گرداب به نقل از تابناک، 14 نفر به اتهام فعالیت در فرقه انحرافی عرفانی "شعور کیهانی" در رشت،؛ از سوی نیروی انتظامی دستگیر شدند.
 
بنا بر این گزارش، برابر اطلاعات مردمی مبنی بر برگزاری کلاس هایی  تحت عنوان دوره شعور کیهانی زیر پوشش آموزش خیاطی موضوع در چرخه کار پلیس امنیت قرار گرفت.
 
بر این اساس، ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی، با رعایت موازین شرعی و قانونی از مکان یاد شده بازرسی به عمل آورده و پس از ورود به محل 14 مرد و زن را که در کلاس حضور داشتند، دستگیر و تعدادی کتاب و نرم افزار غیر مجاز در این خصوص کشف و ضبط کرده و هم اکنون تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

لازم به ذکر است که گردانندگان این کلاس ها  عنوان داشته اند که از تهران هدایت می شدند  و تحت عناوین مختلف اقدام به برگزاری کلاس خود  می کردند.

فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" فعالیت خود را از نیمه‌ دهه 1380 پایه‌گذاری کرده است و عوامل اصلی این فرقه در قالب دوره‌های آموزشی فعالیت خود را آغاز کردند. سپس با تربیت افرادی به عنوان مستر به صورت شبه‎هرمی در شهرهای مختلف فعالیت خود را گسترش داده‌ به سرمایه‌ کلانی نیز دست ‌یافتند.

بررسی مبانی نظری و شیوه‌های علمی این فرقه بسیار مبهم و سؤال برانگیز بوده و براساس تحقیقات به عمل آمده عوامل اصلی این گروه با پرسش‌کنندگان در دوره‌های عرفان حلقه برخورد نامناسب می‌کنند.

مبنای عرفان حلقه را مباحث ماتریالیستی و دیالکتیکی تشکیل می‌دهد و براساس ادعای سرکرده این فرقه هیچ فردی نمی‌تواند به خدای واقعی از طریق معصومین علیهم السّلام و قرآن دست یابد.

مبنای تضاد دیالکتیکی از اصلی‌ترین مبانی این دیدگاه بوده و هر آنچه وجود دارد قطعاً درون خود ضد خود را نیز پرورش داده و با کمک شناسایی ضد یک چیز می‌توان اصل آن را شناسایی کرد. بر همین مبنا شعور و ضد شعور، ماده و ضد ماده،‌ آگاهی و ضد آگاهی، عرفان و ضد عرفان و ... این‌گونه شناخته می‌شود.

به گفته وی، این فرقه انحرافی شبه‏ عرفانی، عرفان را دنیایی بدون ابزار معرفی می‌کند و با تأمل در این نکته می‌توان دریافت که نظریات ماتریالیستی عمق پیچیده‌ای در این فرقه دارد.

سرکرده 54ساله این فرقه مدعی است که آنچه را می‌گوید در دوران جوانی و از طریق کائنات و جهان هستی دریافت کرده و در این باره از هیچ فردی نکته‌ای نیاموخته و کتابی نیز در این باره نخوانده است.

سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" که تاکنون در کسب مدرک دیپلم نیز ناتوان بوده است مدعی دریافت دکترای افتخاری از کشورهای مختلف بوده است.

سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" می‌کوشد این‌گونه القا کند که آنچه تاکنون مطرح کرده از طریق وحی و الهاماتی از مرکز هوشمند جهان کسب کرده است. وی در گفتار و نوشتار خود این هوشمندی را گاهی روح ‌القدس، گاهی یدالله و گاهی روح‌ الامین و پاره‌ای از مواقع خدا معرفی می‌کند.

براساس اخبار و اسناد به دست آمده سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" در مباحث کمیته عرفان علاوه بر اینکه شیطان را تطهیر می‌کند، می‌کوشد شبهاتی را نسبت به تلاش‌های انبیا در اذهان ایجاد کند. سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" همچنین با ادعای دارا بودن نگاه فرادرمانی مدعی است که ویروس‌های شبکه منفی در افراد جن‌زده را خارج می‌کند.

سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" تعریفی ویژه از بهشت و جهنم و ملکوت ارائه می‌کند که با دیدگاه‌ کابالالیستی که عرفانی یهودی و مورد سوء استفاده صهیونیست هاست، کاملاً انطباق دارد.

براساس اطلاعات و اسناد دریافتی سرکرده فرقه انحرافی "عرفان کیهانی" تاکنون سه بار بازداشت شده و تذکراتی مبنی بر رفتار و گفتار غیرقانونی خود دریافت کرده است. فعالیت‌های غیرقانونی در سطح تهران و شهرستان‌ها بدون هیچ‌گونه مجوزی از مهمترین دلائل بازداشت وی بوده است.

تجدید چاپ کتب بدون مجوز قانونی، انتشار سی‌دی‌های انحرافی و القای دیدگاه‌های عرفانی توأم با ادعای درمانی، دخالت در امور درمان بدون صلاحیت و مجوزهای لازم، نگهداری اسناد محرمانه دولتی از دیگر اتهامات وی بوده است.

وی پس از آزادی در دور دوم بازداشت، با بی‌اعتنایی به تذکرات قانونی، گروهی از عوامل سرسپرده خود را برای کسب مدارک مورد نیاز فرقه‌ به ارمنستان فرستاده و برای خود یک مدرک دکترای افتخاری نیز دست ‌و پا کرده است.

همچنین غرب طی سال‌های اخیر تلاش بسیاری را به کار برده تا کشور ارمنستان را به عنوان پایگاهی برای تأسیس فرقه‌ها و نحله‌ها و ادیان جدید تبدیل کند.