Gerdab.IR | گرداب

به دليل ترس از هرج‌و‌مرج پس از زلزله صورت گرفت

برپايي حكومت نظامي در واشنگتن از سوي پليس

تاریخ انتشار : ۰۲ شهريور ۱۳۹۰

نیروهای پلیس واشنگتن به‌طور گسترده در خيابان‌های اين شهر حضور یافته‌اند تا از هرگونه نا امنی و سوء استفاده سارقان جلوگیری کنند.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، زمين لرزه 6 ريشتري امروز صبح آمريكا موجي از وحشت و نگراني را در شهر واشنگتن و پنتاگون را ايجاد كرد.

برخي از گزارش‌ها حاكي از آسيب‌ديدن برخي از ساختمان‌ها در اين شهر است و هنوز از تعداد كشته‌ها گزارشي ارسال نشده است. اين زمين لرزه موجي از وحشت را در بين ساكنان شهر ايجاد كرده و مردم نيويورك و واشنگتن همچنان در خيابان‌ها به سر مي‌برند. از طرف ديگر خبر مي‌رسد كه تمامي پروازها در نيويورك لغو شده و ساختمان اداري نيز تخليه شده است.

در واشنگتن صدای آژیر آمبولانس‌ها و خودروهای آتش نشانی لحظه‌ای در خیابان‌های واشنگتن قطع نمی‌شود. هزاران کارمند دستگاه‌های مختلف دولتی در مرکز سیاسی آمریکا، هم اکنون در پیاده‌روها هستند و امدادرسانان تلاش می‌کنند محبوس‌شدگان احتمالی در آسانسورها را نجات دهند.

نیروهای پلیس واشنگتن نیز به‌طور گسترده در شهر حضور یافته‌اند تا از هرگونه ناامنی و سوء استفاده دزدان جلوگیری کنند. شبکه‌های تلویزیونی آمریکا با قطع برنامه‌های عادی خود، در حال پخش اوضاع به هم ریخته پایتخت این کشور هستند. شاهدان به خبرنگار ما گفته‌اند این زلزله حدود پانزده ثانیه ادامه داشته است.در برخی از خطوط تلفن ثابت و سیار این شهر نیز اختلال ایجاد شده است. بالگردهای امدادی و رسانه‌ای آمریکا هم اکنون برفراز واشنگتن و مناطقی از نیویورک، بزرگترین شهر این کشور در حال پرواز هستند.
هنوز هيچ خبري از شهر "مينرال" كه مركز اين زمين لرزه در آن قرار دارد، ارسال نشده است.
 
اعلام وضعيت اضطراري در كاخ سفيد
در پی وقوع این زلزله همچنین يك مقام مطلع در كاخ سفيد از اعلام شرايط اضطراري در مقر حكومتي اين كشور از سوی باراك اوباما خبر داد.
اوباما هم اكنون در حال عزيمت از محل تعطيلات خود به واشنگتن است.