Gerdab.IR | گرداب

تجاوز جنسی، روش آمریکا برای سرکوب معترضان

تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۰

عوامل دولت آمریکا در میان معترضین مبادرت به جرایمی مانند تجاوز جنسی به زنان حاضر در این اعتراضات می‌کنند.

به گزارش گرداب به نقل از لیبر یونیون، سخن‌گوی جنبش "تسخیر وال استریت" معتقد است که عوامل دولت آمریکا در میان معترضین با مبادرت به جرایمی مانند تجاوز جنسی به زنان حاضر در این اعتراضات، ضربه بزرگی به وجهه مردمی معترضین می‌زنند.

برخی شواهد حاکی از این است که دولت آمریکا با انجام برخی جرائم از سوی اجیرشدگان خود در میان معترضین، در تلاش است وجهه عمومی معترضین را در برابر افکار عمومی تخریب کند.

قتل مشکوک ۴ معترض تنها در فاصله ۴ روز، موضوعی بود که پیش از این، توجه ناظران سیاسی را برانگیخت و حالا تاکید ویژه رسانه‌های دولتی آمریکا بر موضوع افزایش تعداد تجاوزهای جنسی در کمپ‌های معترضین، موضوعی است که به طرز مشکوکی، معترضین، وجهه آن‌ها و ادامه اعتراضات را تهدید می‌کند.

یکی از سخنگویان جنبش " تسخیر وال استریت " با بررسی این مسئله، پرده از دخالت آمریکا در افزایش آمار این تجاوزات برداشته است.

وی با اشاره به تمهیدات معترضین برای جلوگیری از افزایش جرائمی چون تجاوزات جنسی در این کمپ‌ها، تصریح کرد: «برای این منظور، چادرهایی برای استقرار جداگانه خانم‌ها در نظر گرفته شده است، اما شواهد حاکی از این است که افزایش آمار تجاوزها به خاطر اقدامات دولت است.»

وی با اشاره به این موضوع که وقوع هر تجاوز باعث می‌شود که افکار عمومی به این باور برسند که جنبش " تسخیر وال استریت" از مسیر خود منحرف شده و یا این جنبش، یک پدیده خطرناک و مضر برای جامعه است، افزود: «این دقیقاً همان موضوعی است که دولت و پلیس به دنبال آن هستند.»

این سخنگوی جنبش با بیان اینکه برخورد با جنبش " تسخیر وال استریت" به بهانه افزایش آمار جرم و جنایت در کمپ‌ها، سناریوی بسیار مناسبی است که این روزها دولت آمریکا از آن نهایت بهره را می‌برد، اظهار داشت: «اگرچه از دید افراد عادی که به طور دقیق در جریان وقایع اخیر نیستند، تلاش دولت آمریکا برای سرکوب و پایان دادن به تجمعات کاملاً منطقی به نظر می‌رسد، اما شواهدی وجود دارد که حاکی از دخالت دولت در ایجاد ناامنی در فضای کمپ معترضان است. بدین معنا که دولت با وارد کردن برخی افراد که رفتارهای خشن و خطرناک از خود بروز می‌دهند سعی دارد، مسالمت آمیز بودن این اعتراضات را زیر سوال ببرد و برخورد با آن را توجیه پذیر کند.»

وی با اشاره به حضور قشر جدیدی از افراد که خود را در میان معترضین جا کرده‌اند، افزود: «این‌ها همان افرادی هستند که عوامل نفوذی دولت هستند و مبادرت به انجام جرائم می‌کنند.»

یکی دیگر از شواهدی که دخالت دولت در ناآرام کردن فضای کمپ معترضان را نشان می‌دهد، اصابت گلوله به مردی بود که چند روز پیش در تظاهرات اوکلند شرکت کرده بود. در فیلمی از این واقعه، شاهدین عینی فریاد می‌زنند که ضارب یک پلیس لباس شخصی بوده است.

"آلکس جونز" منتقد برجسته آمریکایی نیز ماه‌ها پیش و در جریان اعتراضات لندن، با اشاره به این موضوع که روش جدید دولت‌های غربی برای سرکوب اعتراضات، وارد کردن عناصر نفوذی با اقدامات خشن در میان معترضین است، افزوده بود: «به خاطر اقداماتی که این عوامل نفوذی انجام می‌دهند، افکار عمومی به این نتیجه می‌رسد که اعتراضات باید سرکوب شوند.»

منبع: باراک اوباما دات‌آی‌آر