رئيس جمهوري سوريه با هشدار نسبت به هرگونه مداخله نظامي كشورهاي غربي در كشورش گفت كه هرگونه مداخله نظامي باعث بوجود آمدن "زلزله در خاورميانه" خواهد شد.
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۸۲۶۹
به گزارش گرداب به نقل از سايت اينترنتي ايلاف، "بشار اسد"،‌ رئيس جمهوري سوريه در گفت‌وگو با روزنامه "ساندي تايمز" عنوان داشت: «قاطعانه آماده جنگ و مرگ براي سوريه در صورت مداخله بيگانگان هستم. اين فقط يك حرف نيست و من در تصميم خود قاطع هستم.»

وي افزود: «من براي هر قطره خوني كه در كشورم ريخته مي‌شود احساس اندوه و ناراحتي مي‌كنم، اما نظام حاكم در سوريه بايد به قوانين در رويارويي با گروه‌هاي مسلح احترام بگذارد.»

وي در ادامه افزود: «درگيري‌ها در سوريه و اعمال فشارها براي به زانو درآوردن سوريه ادامه خواهد داشت.اما من به شما اطمينان مي دهم كه سوريه هرگز در برابر اين اعمال فشارها سرخم نخواهد كرد و در برابر فشارها ايستادگي مي كنيم.»

رئيس جمهوري سوريه در ادامه افزود: اتحاديه عرب به دنبال بهانه‌اي براي مداخله نظامي غرب در سوريه است. اين مداخله باعث به وجود آمدن زلزله در خاورميانه مي‌شود. اگر آنها منطقي‌ و واقع‌گرا باشند هرگز چنين اقدامي انجام نخواهند داد چرا كه پيامدهاي اين اقدام شوم خواهد بود. مداخله نظامي در سوريه ثبات منطقه را از بين مي‌برد و پيامدهاي آن تمام كشورها را در برمي‌گيرد.»

رئيس جمهوري سوريه همچنين آمادگي كامل خود را براي مبارزه و مرگ در برابر نيروهاي بيگانه اعلام كرد.

وي افزود: «ما به عنوان يك دولت سياست ظلم عليه شهروندان را نداريم. مهمترين چيز اين است كه به اشتباهات خود نگريسته و عاملان اشتباهات را به عنوان مسئول معرفي كنيم.»
رئيس‌جمهوري سوريه تاكيد كرد كه مخالفان در اعلام آمار كشته شدگان اغراق كرده و اين آمار 619 تن مي باشد نه 3500 تن.

وي گفت: «مخالفان به سه گروه تقسيم شده‌اند، اول معترضاني كه در ميادين نبرد بين نيروهاي امنيتي و گروه‌هاي مسلح كشته شدند، دوم قربانيان كشتارهاي فرقه‌اي و سوم حاميان من كه براي پيروزي دولتم مبارزه كردند.»

وي تاكيد كرد: «انتخابات در فوريه يا مارس سال آينده برگزار مي‌شود و پارلمان جديد با دولتي جديد و قانون اساسي جديد مبناي تعيين رئيس‌جمهور خواهد بود.»

رئيس‌جمهوري سوريه افزود: «چنانچه بخواهم بجنگم براي سوريه و مردم سوريه مبارزه خواهم كرد. من طبيعتا انسان خونسردي هستم كه در مواجهه با بحران‌ها احساسي عمل نمي‌كنم.»

منبع: ایسنا


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
mahdi
|
UNITED ARAB EMIRATES
|
۰۲:۱۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۳۰
گذری بر گذشته بیانگر دوراندیشی حافظ اسد را نشانگر است . آن مرحوم در اوایل انقلاب از کشورهای بی غیرت عربی کناره گرفت و با انقلاب اسلامی پیمان بست و هیچ گاه از دشمنی با اسرائیل دست بر نداشت . در حال حاضر اگر بشار اسد از پشتیبانی و کمک ایران بهره نمی جست و ایران تجربیات فتنه 88 را در اختیار آنان قرار نمیداد تا بحال صهیونیستها به هدف خود میرسیدند که البته نخواهند رسید جوسازی شبکه های خارجی گویی کپی فتنه ایران است. که البته به خاطر قدرت بیشتر ایران کار به حملات مسلحانه در سطح وسیع مانند سوریه به نیروهای ما نرسید.البته سوریه با این فتنه تجاربی بسیار غنی در اختیار گرفت.الحمدالله
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد