Gerdab.IR | گرداب

پیام رهبر انقلاب در پی حملهرژیم صهیونیستی به کاروان آزدای؛

جنايت دريائي نه نشانه‌ قدرت كه نشان درماندگي رژيم غاصب است

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۳۸۹

حضرت آیت الله خامنه ای فرمودند: «ملت مجاهد فلسطين و مردم و دولت مردمي غزه نيز بدانند كه دشمن خبيث آنان اكنون از هميشه ضعيفتر و آسيب‌پذيرتر است. جنايت دريائي روز دوشنبه نه نشانه‌ قدرت، كه نشان درماندگي و سراسيمگي رژيم غاصب است.»

به گزارش گرداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری،حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در پیامی، حمله جنایتکارانه و قساوت آمیز رژیم صهیونیستی به کاروان دریائی امدادی و بشردوستانه را، حمله به افکار عمومی و وجدانهای بشری از سراسر جهان خواندند و تاکید کردند: امروز فلسطین دیگر نه مسئله عربی و حتی نه فقط اسلامی، بلکه مسئله حقوق بشری جهان معاصر است و حامیان این رژیم سفاک و گستاخ به ویژه آمریکا، انگلیس و فرانسه جداً باید پاسخگو باشند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحيم‌
حمله‌ جنايتكارانه و قساوت‌آميز رژيم صهيونيست به كاروان دريائي امدادي و بشردوستانه، حلقه‌ ديگري از زنجيره‌ جنايتهاي بزرگي است كه آن حكومت شرير و خبيث، هفتمين دهه‌ حيات ننگين خود را با آن انباشته است. اين نمونه‌اي است از رفتار گستاخانه و بي‌رحمانه‌اي كه مسلمانان در اين منطقه و به خصوص در سرزمين مظلوم فلسطين دهها سال است كه با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند.

 اين بار اين كاروان، اسلامي يا عربي نبود، بلكه افكار عمومي و وجدانهاي بشري از سراسر جهان را نمايندگي مي‌كرد. اين حمله‌ جنايت‌بار بايد براي همه مدلّل كرده باشد كه صهيونيزم، چهره‌ جديد و خشن‌تري از فاشيزم است كه اين بار از سوي دولتهاي مدّعي آزادي و حقوق بشر و بيش از همه دولت ايالات متحده آمريكا، حمايت و كمك مي شود.

آمريكا و انگليس، ‌فرانسه و ديگر دولتهاي اروپائي كه از اين جانيان بالفطره، حمايت سياسي و رسانه‌ئي و نظامي و اقتصادي كرده و همواره پشت‌سر فاجعه‌آفريني‌هاي آنان ايستاده‌اند، جداً بايد پاسخگو باشند. وجدانهاي بيدار در سراسر جهان بايد جداً بيانديشند كه بشريت امروز با چه پديده‌ خطرناكي در منطقه‌ حساس خاورميانه روبرو است؟ چه رژيم سفاك و گستاخ و ديوانه‌اي امروز بر كشور غصب شده‌ فلسطين و مردم مظلوم و داغديده‌ آن تحكّم مي‌كند؛ سه سال محاصره‌ غذائي و داروئي و حياتي يك و نيم ميليون زن و مرد و كودك در غزه، به چه معني است؛ كشتار و حبس و شكنجه‌ روزانه‌ جوانان در غزه و ساحل غربي چگونه قابل فهم است.

فلسطين، ديگر نه مسئله‌اي عربي و حتي نه فقط مسأله‌اي اسلامي، بلكه مهمترين مسئله‌ حقوق بشري جهان معاصر است.
كار نمادين و درخشان اعزام كاروان دريائي به غزه، بايد در دهها شكل و شيوه ديگر بارها و بارها تكرار شود. حكومت سفاك صهيونيست و حاميان آن به ويژه آمريكا و انگليس بايد قدرتِ شكست‌ناپذير عزم و بيداريِ وجدان عمومي جهان را در برابر خود ببينند و حسّ كنند.

دولتهاي عربي در معرض آزموني دشوار قرار گرفته‌اند. ملتهاي بيدار عرب از آنان اقدامي قاطع و جازم مطالبه ميكنند. كنفرانس اسلامي و اتحاديه‌ي عرب نبايد به كمتر از برداشتن كامل محاصره‌ي غزه و توقف كامل دست‌اندازي به خانه‌ها و سرزمينهاي فلسطيني در كرانه‌ي غربي و محاكمه‌ي جنايتكاراني چون نتانياهو و ايهود باراك، قانع شوند.

ملت مجاهد فلسطين و مردم و دولت مردمي غزه نيز بدانند كه دشمن خبيث آنان اكنون از هميشه ضعيفتر و آسيب‌پذيرتر است. جنايت دريائي روز دوشنبه نه نشانه‌ قدرت، كه نشان درماندگي و سراسيمگي رژيم غاصب است. سنت الهي بر اين جاري شده كه ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خويش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزديكتر كنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سالهاي پيش، از جمله‌ي همين اقدامهاي ديوانه‌وار بود كه تروريستهاي اريكه‌نشين صهيونيست را به دره‌ سقوط نهائي نزديكتر كرد. حمله به كاروان امدادي بين‌المللي در آبهاي مديترانه نيز اقدام ابلهانه‌ ديگري از همان قبيل است.

برادران و خواهران فلسطيني! به خداوند حكيم و قدير اعتماد كنيد، قدرت خود را باور كنيد و بر آن بيافزائيد. و به پيروزي نهائي يقين داشته باشيد و بدانيد كه : وَ لَيَنْصُرَنَّ اللَّهُ مَنْ يَنْصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ.
سيّدعلي خامنه‌‌اي
11/خرداد/1389