Gerdab.IR | گرداب

گوگل اعتراف کرد؛

اطلاعات شخصی را جز در "موارد خاص" نمی‌فروشیم

تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۰

گوگل اعلام کرده از اول مارس 2012 خط مشی راز‌داری جدیدی را در پیش خواهد گرفت که بر اساس آن همه چیز به سمت افزایش به اشتراک‌گذاری داده‌ها پیش می‌رود.

به گزارش گرداب، امروز "گوگل" تغییر جدیدی را به کاربران خود نوید داده است.

بر اساس این گزارش، امروز کابران گوگل در ورود به اکانت جی‌میل خود، به صفحه‌ "خط مشی‌ها و اصول اساسی گوگل" ارجاع داده شدند.

گوگل در مطلبی با عنوان "یک خط مشی، یک تجربه Google"، اعلام کرده که قصد به کار بردن خط مشی رازداری جدیدی را دارد و از این پس در مراحل ابتدایی ایجاد یک اکانت به جای قوانین قدیمی، قوانین جدید یا همان "خط مشی رازداری کنونی" را به کاربر متذکر می‌شود و از آنها تایید می‌گیرد.

گوگل اعلام کرده که: از 1 مارس 2012، خط مشی رازداری و شرایط سرویس جدید Google اعمال می‌شود.

بنابراین گزارش، در گذشته گوگل با مخالفت‌هایی درباره نقض حریم شخصی در زمینه ارائه برخی خدمات از جمله انتشار نوشته‌های کاربران شبکه اجتماعی "گوگل پلاس"، در نتایج جست‌وجوی موتور جست‌وجوی گوگل مواجه بود.

خط مشی راز داری جدید گوگل، در راستای گسترش به اشتراک گذاری فایل‌ها بین کاربران و توسعه شبکه اجتماعی گوگل پلاس است.

بر اساس قوانین جدید گوگل، این شرکت اعلام کرده که پس از اعمال تغییرات جدید، اگر کاربران می‌خواهند همچنان از Google استفاده کنند، می‌توانند تحت خط مشی رازداری و شرایط سرویس جدید این کار را انجام دهند؛ به این معنی که شرایط جدید گسترش به اشتراک گذاری را بپذیرند.

همچنین گوگل در بخشی از اطلاعیه سراسری خود در مطلبی با عنوان "محافظت از حریم خصوصی شما تغییر نکرده است"، می‌گوید: هدف ما ارائه شفافیت و توانایی انتخاب به کاربران است.

این شرکت همچنین سعی دارد تا در رابطه با حریم شخصی به کاربران اطمینان دهد که اصول رازداری ما تغییری نمی‌کند و ما هرگز اطلاعات شخصی شما را نمی‌فروشیم یا بدون اجازه شما آنها را در اختیار کسی قرار نمی‌دهیم (به غیر از موارد نادری مانند درخواستهای قانونی معتبر).

منبع: فارس