ارتش آمریکا هدف از فعال کردن اولین تیپ سایبری خود را کنترل حملات سایبری خارجی و انجام عملیات‌های دفاع سایبری اعلام کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۰
کد خبر: ۹۹۵۶
به گزارش گرداب، تارنمای ارتش آمریکا خبر از تشکیل تیپی سایبری در ارتش آمریکا داد. به نوشته این سایت، جنگ شبکه، امنیت سایبری و انتشار غیرقانونی و پخش اطلاعات طبقه بندی شده روی اینترنت همگی مطالب حساسی در تیترهای خبری اخیر بوده اند، مطالبی که دولت و بالاخص ارتش آمریکا آن ها را جدی می گیرد. طبیعت این جدیت با فعال سازی اولین تیپ عملیات های شبکه های کامپیوتری ارتش هم‌خوانی دارد.

این سایت می افزاید: با پافشاری و کمک زیاد از سوی آژانس امنیت ملی، وزارت دفاع و فرماندهی سایبری آمریکا، کارکنان ارتش و کنگره، فرماندهی امنیت و اطلاعات ارتش دست به تشکیل تیپ اطلاعات نظامی هفتصد و هشتادم زده تا به فرماندهی سایبری آمریکا و فرماندهی سایبری ارتش در ماموریت‌هایشان برای دفاع سایبری کمک کند.

در برنامه ای که به مناسبت سال ها مقدمه چینی تشکیل چنین تیپی برگزار شد، برای اولین بار پرچم تیپ اطلاعات نظامی هفتصد و هشتادم رونمایی شد. این مراسم در تاریخ اول دسامبر 2011 در تالار کنفرانس فریدمن در آژانس امنیت ملی برگزار شد.در دسامبر 2010، ارتش اجازه تشکیل تیپ سایبری را صادر کرد و به تیپ اطلاعات نظامی این ماموریت را داد تا تاریخ اول اکتبر 2011 این ماموریت را به سرانجام برساند. در این مراسم همچنین کلنل "جانان سوئیت"، به فرماندهی این تیپ منصوب شد.ماموریت این تیپ جدید، کنترل حملات سایبری خارجی، و انجام عملیات های دفاع سایبری ارتش و شبکه اطلاعات دفاعی است. فرماندهی مرکزی این تیپ در پایگاه نظامی فورت مید در ایالت مریلند مستقر است.

منبع: مشرق


برچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۴
مهران
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۰/۱۲/۱۷
حركت هوشمندانه اي كه مي توانيم از آن الگوبرداري كنيم البته به سبك خودمان
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۰
اینا که باید بشینن پای کامپیوتر دیگه رژه و اینا برا چیه؟/
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۳
تنهایی با همه ی اینا حریفم
zohor123.ir
Edi
|
GERMANY
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۰/۱۲/۲۹
You Sir/Madam are the enemy of conufsion everywhere!
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد