Gerdab.IR | گرداب

نتانیاهو: ایرانیان می‌خواهند یهود را نابود کنند

تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۳۹۰

بنیامین نتانیاهو، رئیس کابینه رژیم صهیونیستی با هدف سیاه‌نمایی ایرانیان، کتابی مذهبی را به اوباما هدیه داده است که علیه ایرانیان است.

به گزارش گرداب به نقل از آتلانتیک، "بنیامین نتانیاهو"، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار از واشنگتن نسخه‌ای از کتاب "استهر" را به "باراک اوباما"، رئیس‌جمهور ایالات متحده هدیه داد که بیانگر داستان یک امپراطوری ایرانی است که قصد داشت یهودیان را از این امپراطوری محو کند. آن‌گونه که روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" می‌گوید، این اقدام نتانیاهو در واقع تلاشی برای عمومیت بخشیدن موضوع این کتاب به تمام ایرانیان است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به اوباما گفت که ایرانیان می‌خواهند یهودیان را نابود کنند.

آتلانتیک می‌نویسد: اکنون تصور کنید که یک رهبر عرب یا ایرانی مسلمان با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کند و بخش‌هایی از قرآن را که در خصوص درگیری میان مسلمانان و برخی قبایل یهود است، به وی نشان دهد. یهودیان بنی‌قریضه در دوران حضور پیامبر اسلام صلوات الله علیه در شهر مدینه، به طور مخفیانه با دشمنان ایشان در مکه تبانی کرده بودند. فرض کنید که این رهبر مسلمان به اوباما بگوید که بر این اساس، یهودیان به دنبال نابود کردن مسلمانان هستند. "آن‌گاه واکنش آمریکا چه خواهد بود؟"

این نشریه آمریکایی با اشاره به اینکه در قرآن کریم بخش‌هایی نیز وجود دارد که تورات را به عنوان کتاب خداوند مورد اشاره قرار داده و حقانیت اصل آن را تایید کرده و بخش‌هایی دیگر از این کتاب الهی، تاکید کرد که به همین شکل در تورات نیز بخش‌هایی وجود دارد که ایرانیان را مورد تمجید قرار می‌دهد تا آنجا که "کوروش هخامنشی" در این کتاب مسیح خوانده می‌شود چرا که بنی اسرائیل تبعید شده را به خانه بازگرداند.

آتلانتیک ضمن انتقاد از هدیه داده شدن این کتاب از سوی نتانیاهو به اوباما، این کار را برای سیاه‌نمایی ایرانیان نادرست دانسته که بهتر بود به جای این هدیه، نتانیاهو به اوباما یک خودکار زیبا هدیه می‌کرد! نتانیاهو در واقع یک متن مذهبی را برای مصارف سیاسی به‌ کار برده است تا از سخت بودن انتقاد به چنین متنی بهره ببرد.

این مقاله در پایان از تندروی‌هایی که در ایالات متحده به نام مذهب انجام شده و آمریکا را در آستانه جنگ قرار می‌دهد، انتقاد کرده است.

منبع: فارس