Gerdab.IR | گرداب

معاون اجتماعی ناجا:

روزبه‌روز بر تهدیدهای فضای مجازی افزوده می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۹۳

دکتر منتظرالمهدی گفت: تهدیدهای فضای مجازی متنوع است و روزبه‌روز تعدادشان بیشتر می‌شود و این نیازمند تلاش خود جوانان است که مهارت‌های لازم در این زمینه را فرا بگیرند.

به گزارش گرداب، سردار «محمد سعید منتظرالمهدی» معاون اجتماعی نیروی انتظامی در گفت‌وگو با جماران، فعالیت‌های نیروی انتظامی را به منظور شناساندن تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی به جوانان از طریق آموزش، بسیار مثبت ارزیابی و اظهار کرد: در حال حاضر مدیرکل آموزش همگانی نیروی انتظامی با حضور در مجامع عمومی، مدارس و دانشگاه‌ها تلاش می‌کند مهارت‌های اجتماعی را به جوانان و نوجوانان عزیز آموزش دهد که بتوانند در مواجهه با آسیب‌ها و پدیده‌های متنوعی که امروز گریبان‌گیر جامعه ماست، عملکرد درست و مناسبی داشته باشند و از این آزمون سربلند بیرون بیایند.

وی ادامه داد: حضور کارشناسان ما در مجامع آموزشی و ارتباط نزدیکی که با آموزش‌ و‌ پرورش و وزارت علوم برقرار کرده‌ایم می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد. ارتباط نزدیک این فرصت را برای ما ایجاد می‌کند که کارشناسان را به نهادهای آموزشی ببریم و آموزش‌های لازم در این زمینه را رو در رو برای نسل جدید داشته باشیم.

سردار منتظرالمهدی در ارزیابی میزان آگاهی جوانان از فضای مجازی تصریح کرد: متأسفانه تهدیدهای فضای مجازی متنوع است و روز به روز تعدادشان بیشتر می‌شود. این نیازمند تلاش خود جوانان است که مهارت‌های لازم در این زمینه را فرابگیرند. بزرگترها و مربیان هم تلاش کنند استفاده جوانان را از ابزارهایی که ممکن است برای آنها خطرناک باشد، هدایت کنند و مهارت‌های لازم را به آنها آموزش دهند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی افزود: البته در درجه اول تلاش جوانان از اهمیت برخوردار است و نیروی انتظامی، آموزش‌ و‌ پرورش و والدین در درجه دوم هستند. به هرحال فضای مجازی سرشار از فرصت است، اما جوانان باید از این فرصت‌ها، به شکل کانالیزه استفاده کنند که تبدیل به تهدید نشود. در واقع نوع و اندازه استفاده از این فرصت‌ها یک مهارت است که باید به جوانان آموزش داده شود.