وزیر ارتباطات وعده داد:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای فیلترینگ هوشمند سایت های اینترنتی در سه مرحله خبر داد و گفت: فاز نخست این پروژه از ماه آینده کلید می خورد.
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۴
کد خبر: ۱۳۳۰۷
به گزارش گرداب و به نقل از مهر، محمود واعظی از بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها بازدید کرد و درخصوص فیلترینگ شبکه های اجتماعی و تکلیفی که کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه سایت های اینترنتی به این وزارتخانه محول کرده است گفت: یکی از برنامه های جدی وزارت ارتباطات اجرای فیلترینگ هوشمند است که از هشت ماه گذشته قرار دادهای مختلفی با مراکز علمی و تحقیقاتی برای اجرای این پروژه منعقد شده است.

واعظی با تاکید بر اینکه این وزارتخانه محدودیتی برای هزینه در حوزه فیلترینگ هوشمند ندارد گفت: دولت مصمم است وضعیت اینترنت را به نحوی بهبود بخشد که مردم بتوانند از اینترنت و شبکه های اجتماعی پیام رسان به نحو مطلوب و مناسب استفاده کنند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: خانواده ها نیز مانند دولت معتقدند که شبکه های اینترنتی و سایت های غیر اخلاقی که به کانون خانواده ها آسیب می رساند نباید در دسترس عموم قرار گیرد بر این اساس قصد داریم با اجرای طرح فیلترینگ هوشمند، تنها سایت های مخرب را مسدود کنیم.

وی ادامه داد: در مرحله اول این طرح که از یک ماه دیگر اجرایی می شود به صورت هوشمند محتوای بخشی از سایت های اینترنتی مراقبت می شود. فاز دوم این طرح از سه ماه بعد به اجرا در می آید و در نهایت در فاز سوم تا ۶ ماه آینده کل شبکه اینترنت تحت پوشش فیلترینگ هوشمند قرار می گیرد.

به گفته وزیر ارتباطات فیلترینگ هوشمند به صورت کلی از «گیت وی» در سه مرحله انجام خواهد شد و ارتباطی به دسترسی کاربران نخواهد داشت.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد