Gerdab.IR | گرداب

ایران‌هراسی رسانه‌های غربی در فضای سایبری

تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ۱۳۹۳

یک شرکت امنیت سایبری آمریکایی مدعی شده که سازمان‌های دولتی و شرکت‌های خصوصی این کشور در خطر حملات فزاینده هکرهای ایرانی قرار دارند.

به گزارش گرداب و به نقل از تسنیم، شبکه فاکس‌نیوز در ادامه برنامه‌های ایران‌هراسانه خود به نقل از شرکت امنیت سایبری سایلنس آمریکا ادعا کرد که شرکت‌های دولتی و خصوصی آمریکایی در خطر فزاینده حملات دسته‌جمعی و هماهنگ هکرهای ایرانی قرار دارند.

شرکت سایلنس مدعی شده است که هکرهای ایرانی حملات خود به شبکه‌های کامپیوتری سازمان‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ انرژی، حمل و نقل و زیرساخت‌های آمریکا را افزایش داده‌اند.

در ماه ژانویه گذشته، جیمز کلاپر، مدیر اطلاعات ملی آمریکا، در گزارشی مدعی شده بود که «توسعه توانمندی جاسوسی‌ها و یا حملات سایبری توسط ایران ممکن است برای تحریک یا بی‌ثبات سازی آمریکا و یا متحدین آن مورد استفاده قرار گیرد.»

این در حالی است که آمریکا خود یکی از بزرگترین ناقضین اصول اولیه فضای سایبری است.

اسراری که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، منتشر کرده نشان می‌دهد که این کشور به صورت بی‌سابقه‌ای جاسوسی الکترونیکی و سایبری در داخل و خارج از آمریکا را در دستور کار خود قرار داده است.

همچنین بر اساس گزارش‌های چند سال اخیر، آمریکا و رژیم صهیونیستی چندی پیش با استفاده از ویروسی رایانه‌ای موسوم به استاکس‌نت به تأسیسات هسته‌ای حساس و غیرنظامی کشورمان حمله کردند.