Gerdab.IR | گرداب

نظرات وزیر دادگستری درباره فیلترینگ شبکه‌های موبایلی

تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۳

وزیر دادگستری گفت: دولت از توان علمی کشور در خصوص مصون‌سازی شبکه‌های اجتماعی بهره می برد و در این زمینه سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش گرداب و به نقل از 598، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در خصوص روند پیگیری فیلترینگ شبکه های اجتماعی موبایلی مانند وایبر گفت: باید در شورای مربوطه بحث شود و شبکه های اجتماعی مباحث فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارند و تمام ابعاد آن سنجیده شود و بر اساس نقاط مثبت و منفی تصمیم گیری شود.

وزیر دادگستری افزود: ما امروز از زبان و ابزار علمی که در دنیا از آن استفاده می شود باید با قدرت مسلط باشیم و نباید از آن فرار کنیم و از طریق تسلط بر آن توسعه موقعیت خودمان را فراهم کنیم و استکبار جهانی از فضای اتفاق افتاده حوزه مجازی در حال آسیب دیدن است و این ظرفیت عظیمی است که ما نباید خودمان را از آن محروم کنیم. اگر از این ابزار به درستی استفاده کنیم می توانیم دهکده جهانی را بر اساس ارزش هایی که داریم هدایت کنیم.

مصطفی پورمحمدی در ادامه بیان داشت: ما می توانیم در دنیا اثرگذار باشیم و نباید به سمتی برویم که خودمان را از این ظرفیت ها محروم کنیم. باید توان داخلی را برای این شبکه ها تقویت کنیم و قوه قضائیه به دنبال ایجاد ابزار لازم برای مصون سازی است و به دنبال بسته شدن این شبکه ها نیست و این حرف را دولت هم قبول دارد.

وی در خصوص مباحث مطرح شده در خصوص فیلتر وایبر گفت: در آن مقطع و با آن استدلالی که شد بحث وایبر رای نیاورد و به این معنا نبود که ما اجازه بدهیم هر فضایی به کشور تحمیل شود. بحث این بود که ما به سمتی برویم جلوی آلودگی ها و حوزه های انحرافی آن را بگیریم. قوه قضائیه می گوید دولت جدی تر تلاش کند و اجازه انحراف را ندهد.

وزیر دادگستری با جدی دانستن تلاش دولت برای جلوگیری خطوط انحرافی شبکه های اجتماعی بیان داشت: دولت از توان علمی کشور در این خصوص بهره می برد و تمام تلاش خود را انجام می دهد و سرمایه گذاری کرده است. ما اگر محدود سازی کنیم ایجاد انگیزه برای نوآوری و تلاش نخبگان محدود خواهد شد و اگر فضا را ببندیم فقط صورت مسئله را پاک کرده ایم و ما به دنبال مصون سازی آن هستیم.