Gerdab.IR | گرداب

8 هزار روستای کشور زیر پوشش اینترنت پرسرعت

تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۳

معاون تجاری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: 8 هزار روستای کشور زیر پوشش اینترنت پرسرعت قرار دارند که تا سال آینده 25 هزار روستا زیرپوشش قرار می‌گیرند.

علی کارگزار دوشنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت مخابرات مازندران با اشاره به اینکه در سه سال اخیر 2 هزار میلیارد تومان در حوزه تلفن ثابت سرمایه‌گذاری شده است، افزود: مازندران با ضریب نفوذ 53، رتبه نخست را در ضریب نفوذ تلفن ثابت را در کشور به خود اختصاص داده است که باید در این حوزه سرمایه‌گذاری زیادی صورت گیرد.

معاون تجاری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه در مصوبه هیئت مدیره مخابرات ایران قرار شد طی پنج سال آینده 7 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در سطح شرکت مخابرات ایران در بخش‌های مختلف از جمله تلفن ثابت و اینترنت همراه انجام شود، افزود: به‎دنبال سرمایه‌گذاری هوشمند هستیم تا بخش عمده‌ای از این بودجه در مازندران سرمایه‌گذار ‎شود.

 وی با تاکید بر اینکه باید سرمایه‌گذاری‌ها منجر به خدمت شود لذا نیاز به تحول اساسی در حوزه‌های مختلف این شرکت هستیم، بیان کرد: حوزه تجاری منبع و تعهد درآمد این شرکت است که باید محصول بر مبنای نیاز بازار باشد، باید نیاز را تشخیص داد و محصولی برابر نیاز مشتری طراحی و به تعداد مورد نیاز تولید انبوه داشت.

معاون تجاری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه در حوزه ‌ICT کار زیادی به زمین مانده که باید تحولی در حوزه تصمیمات ایجاد شود، اظهار کرد: بیشتر کشورها توسعه را در مسیری قرار می‌دهند که سبب قابلیت‌ها و مزیت در کشور می‌شود، اما در ایران در بخش‌هایی سرمایه‌گذاری می‌شود که مزیت ندارد و صدمات جبران‌ناپذیر وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه کشورهای صنعتی توسعه خود را بر حوزه ای.تی و آی.سی.تی می‌گذارند و 50 درصد درآمد خود را در این حوزه می‌دانند به طوری که درآمد کشور هند از محل صادرات نرم‌افزار تا سال 2017 معادل صادرات نفت کشور ما است، یادآور شد: 50 درصد نرم‌افزار هند در روستاها توسط جوانان تولید و به شرکت‌های معروف دنیا فروخته می‌شود.

معاون تجاری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه با اشاره به اینکه 40 درصد بودجه آموزش در روستاها هزینه می‌شود و هر سال نیز 20 درصد افزایش می‌یابد،گفت: شرکت مخابرات این آمادگی را دارد تا با ایجاد تفاهم‌نامه با وزارت آموزش و پرورش آموزش طرح آموزش مجازی را در روستاها پیاده کنند.

وی با اشاره به اینکه با حضور بهترین معلمانی که در مرکز استان‌ها فعال هستند، آموزش مجازی با تبلت و لب‌تاب در روستاها آغاز می‌شود، اضافه کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح آموزش استفاده از این وسایل و امکانات با هزینه کم‌تر و کیفیت بهتر و کاهش 10 درصدی هزینه در این حوزه انجام می‌شود.

کارگزار با بیان اینکه 8 هزار روستای کشور زیر پوشش آی.سی.تی و اینترنت پرسرعت قرار دارند، تصریح کرد: در سال آینده 25 هزار روستا دارای اینترنت پرسرعت می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در جهاد کشاورزی شاهد موفقیت چشم‌گیر کارشناسان ترویج در امر ترویج کشاورزی هستیم، افزود: شرکت مخابرات این آمادگی را دارد در این حوزه ورود یابد و تفاهم‌نامه‌ای بین شرکت مخابرات ایران با وزارت کار برای گردشگری روستایی در منازل روستایی به کمک اینترنت پرسرعت انجام گرفت که این طرح ابتدا در چند روستا گیلان در حال اجرا است و در سال آینده کل کشور را در برمی‌گیرد.