Gerdab.IR | گرداب

حمله گروه قادمون به وب‌سایت‌های اسرائیل

تاریخ انتشار : ۲۳ تير ۱۳۹۴

وب‌سایت‌های رژیم صهیونیستی از جمله سازمان جاسوسی موساد در سالگرد جنگ سال 2006 لبنان مورد حمله هکرها قرار گرفت.

به گزارش گرداب به نقل از  سایبربان، یک گروه هکری با انتشار خبری مدعی شد که جنگی سایبری را علیه رژیم صهیونیستی آغاز کرده است و در یک مرحله از آن برخی از وب‌سایت‌های دولتی و غیردولتی رژیم صهیونیستی را مورد هجوم قرار داده و از دسترس خارج کرده است. در ادامه این گروه عنوان کرده است که این حمله را به مناسبت سالگرد جنگ لبنان در سال 2006 انجام داده است.

حداقل چهار وب‌سایت دولتی این رژیم در این حمله مورد تهاجم قرار گرفته است. این چهار وب‌سایت تنها بخشی از اهداف عملیات گروه قادمون(Kadimoun Organization) بوده است و این گروه عنوان کرده است که سی وب‌سایت در عملیاتی به نام عملیات "عماد" که برگرفته از نام شهید عماد مغنیه است، توسط این گروه موردحمله سایبری قرارگرفته است.

وب‌سایت‌های سازمان جاسوسی موساد، فرودگاه بن گوریون، وزارت دفاع و وزارت حمل‌ونقل رژیم صهیونیستی  چهار وب‌سایت دولتی بودند که در این حمله از دسترس خارج شدند.

سایر وب‌سایت‌ها، گستره بخش مالی اقتصادی و خدماتی این رژیم را شامل می‌شود. در وب‌سایت‌های هک شده، تصویری زردرنگ قرار دارد که در قسمت بالایی آن، عکس شهید عماد مغنیه قرارگرفته و در قسمت زیرین آن به دو زبان عبری و عربی عبارت"روز قیامت-قادمون" نقش بسته است. همچنین در ادامه پیام موجود در این صفحه آمده است:" شهروندان اسرائیل، نه سال پیش دولت شما، یک تصمیم احمقانه گرفت و آن تجاوز به خاک ما بود. عملیات عماد، بخش کوچکی از عملیات جنگ سایبری دنباله‌دار علیه اسرائیل است. این ما هستیم که زمان شروع و پایان آن را انتخاب می‌کنیم."

گروه قادمون در صفحه فیس بوک خود، لیستی از وب‌سایت‌های اسرائیلی را که مورد تهاجم قرار داده است آورده است. این گروه از منظر رسانه‌های لبنانی، گروهی است که از تجمیع چند گروه مبارز لبنانی تشکیل شده است. یکی از این گروه‌ها،گروه جهاد مغنیه است. گروه جهاد مغنیه یکی از گروه‌های مبارزی است که سال گذشته و بعد از شهادت جهاد مغنیه، فرزند عماد مغنیه تشکیل شده است.