Gerdab.IR | گرداب

نبرد تازه با هرزه نگاری اینترنتی کودکان

تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۴

نسخه کلود سرویس PhotoDNA را راه اندازی کرده که با استفاده از آن می توان محتوای غیراخلاقی را در اینترنت به سرعت شناسایی و حذف کرد.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، سرویس یاد شده به رایگان از Azure Marketplace در دسترس است و سازمان ها با استفاده از آن می توانند به طور خودکار تصاویر سواستفاده اخلاقی از کودکان را شناسایی و حذف کنند و موضوع را به نهادهای قانونی نیز اطلاع دهند.

با توجه به اینکه بسیاری از جانیان و متخلفان تصاویر و ویدیوهای غیراخلاقی را به طور مخفیانه بر روی سرورهای شرکت‌های مختلف ذخیره می کنند، شناسایی این موارد به طور دستی بسیار دشوار است. لذا فناوری جدید حذف خودکار و سریع آنها را ممکن می کند.

مایکروسافت مدعی است از این طریق می توان به سرعت و با صرف هزینه ای اندک موارد تخلف را شناسایی کرد. تا قبل از ارائه این خدمات در قالب سرویس کلود شرکت ها باید برنامه PhotoDNA را بر روی سرورهای خود نصب می کردند و از محل کار خود با دشواری آن را مدیریت می نمودند. اما از این پس می توان بدون نصب برنامه یاد شده و از راه دور از آن استفاده کرد.

بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری سالهاست برای جلوگیری از ذخیره سازی عکس های ضداخلاقی بر روی سرورهایشان از برنامه PhotoDNA استفاده می کنند. این برنامه علاوه بر شناسایی و پاکسازی تصاویر مستهجن قادر به کدگذاری فنی آنها برای شناسایی سریع نمونه های مشابه است.