Gerdab.IR | گرداب

سرقت اطلاعات 2.4 میلیون نفر انگلیسی

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

مدیران شرکت Dixons Carphone عرضه کننده گوشی های تلفن همراه و دیگر محصولات الکترونیک خبر سرقت اطلاعات 2.4 میلیون نفر از مشتریانش توسط هکرها را تایید کرده‌اند.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از رویترز نوشت،‌ این گروه تجاری که با عناوین مختلفی همچون Carphone Warehouse، Currys  و PC World در انگلیس و ایرلند فعالیت می کند اعلام کرده که مهاجمان به بخشی از این مجموعه حمله کرده اند که وظیفه مدیریت سه وب سایت OneStopPhoneShop.com، e2save.com  و Mobiles.co.uk را بر عهده دارد. نقص امنیتی در سیستم های آی تی این سایت ها موجب موفقیت هکرها در جریان حملاتشان شده است.
 
این بخش خدمات خود را به موسسات و شرکت های دیگری همچون iD Mobile، TalkTalk Mobile، Talk Mobile هم ارائه می دهد و به همین علت 400 هزار نفر از مشتریان خدمات هم دچار مشکل شده اند. Dixons Carphone می گوید از چهار روز قبل از وقوع این حملات هکری آگاه شده وبه دنبال ایمن سازی سیستم های خود است.
 
تا به حال اسامی،‌آدرس و مشخصات بانکی حدود 2.4 میلیون نفر از مشتریان این شرکت به سرقت رفته و اطلاعات رمزگذاری شده کارت های اعتباری حداکثر 90 هزار نفر هم افشا شده است.