Gerdab.IR | گرداب

بودجه انگلیس برای امنیت سایبری!

تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۴

دولت انگلیس یک بودجه جدید 500 هزار پوندی را به ارتقای آموزش های انجام شده در حوزه امنیت سایبر اختصاص داده است.

به گزارش گرداب فارس به نقل از وی تری نوشت، دولت این کشور به صاحبان مشاغل در مورد افزایش حملات سایبری هشدار داده و از آنها خواسته برای ارتقای میزان امنیت خود در حوزه فناوری اطلاعات تلاش‌های جدی تری به عمل آورند.
 
بررسی ها نشان می دهد که در سال 2014 حدود 90 درصد از کسب و کارهای عمده در انگلیس هدف حملات سایبری قرار گرفته اند و خسارات سنگینی از این بابت به آنها وارد شده است.
 
Ed Vaizey وزیر اقتصاد دیجیتال انگلیس که روز گذشته در اجلاس سران اروپایی در حوزه امنیت سایبر سخن می گفت  حفاظت شرکت های تجاری از دارایی‌هایشان قبل از تبدیل شدن به قربانیان جدید حملات سایبری ضروری دانست.
 
وی افزوده است: امنیت سایبری بالا کل اقتصاد دیجیتال را پی ریزی می کند. ما باید امنیت  صاحبان مشاغل، شهروندان و بخش خصوصی خودمان را حفظ کنیم. انگلیس رهبر جهان در زمینه استفاده از فناوری های دیجیتال است، اما ما باید به رهبر جهان در حوزه امنیت سایبر هم مبدل شویم.
 
قرار است بودجه 500 هزار پوندی در نظر گرفته شده در دانشگاه ها صرف آموزش و ایجاد دوره های اموزشی جدید در حوزه امنیت سایبری شود. حملات سایبری به شرکت های انگلیسی با 500 کارمند به بالا در سال 2015 بین 1.46 میلیون تا 3.14 میلیون پوند خسارت به بارآورده که نسبت به سال قبل دو برابر شده است.