Gerdab.IR | گرداب

رقابت لایک ها درپست‌های اینستاگرامی

تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۳۹۴

این روزها نقش فضای مجازی به قدری در زندگی برخی از افراد پررنگ شده است که جدا از آن حتی برای لحظه ای برای آنها امکان پذیر نیست.

به گزارش گرداب از باشگاه خبرنگاران جوان؛ استفاده ازفضای مجازی و فعالیت درشبکه های اجتماعی آنچنان در پوست و جان عده ای گنجانده شده و در زندگی آنها آمیخته شده که دیگر هیچ راه فراری برای آنها برجای نگذاشته است. به طوری که حتی از نان شب آنها نیز واجب تر شده و پای کسب درآمد و سودجویی برخی از افراد رابه میان آورده است.

موضوع به آنجایی رسیده که لایک این یار دیرینه درفضای مجازی به موجودی خوش خط و خال تبدیل شده که آدم را یاد برخی از ریاخواران می اندازد که دوستی دوستی می کنند پوستی ....!! اما در این میان هستند کاربرانی که با جمع آوری لایک دریک گروه و تبلیغ در آن اقدام به کسب درآمد می کنند. دراین میان خبرنگار گروه فضای مجازی به جمع مردم رفت تا از نزدیک این موضوع را پیگیری کند.  

شهروندی در این خصوص گفت:عده ای با عضو شدن دریک گروه و افزایش تعداد لایک و انجام تبلیغات مختلف اقدام به کسب درآمد می کنند. همچنین یکی از فروشندگان صفحات اینستاگرام در گفت وگو با خبرنگار گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: هر "k" سی هزار تومان است و همه صفحات ما در این شبکه اجتماعی دارای یک موضوع خاص بوده که به طورکلی پست و لایک های واقعی و ایرانی هستند.
 
اما فروشنده های این صفحات براین باورند که از قشرهای مختلف جامعه این صفحات را دنبال می کنند و کافیست به آنها موضوع بدهید تا برایتان چند ده کیلو دنبال کننده جمع کنند.

کاربران این صفحات با روش های مختلف و استفاده از پکیج های خاص به دنبال افزایش فروش و آمار خود هستند و ترجیح می دهند کاربران آنها بانوان باشند، چراکه بانوان کاربر به دلیل نوع سلیقه و نگاه خاصشان بیشتر توجه دلالان این نوع صفحات راجلب خواهند کرد.
 
موضوع به آنجایی می رسد که جمع کردن دنبال کننده به یک میدان بزرگ مسابقه تبدیل می شود. دراین میدان بزرگ مسابقه عده ای با سلفی گرفتن و ترفند خاص خود در فضای مجازی بساط کسب و کار خود را باز می کنند تا لایک های بیشتری را جمع کنند.

حال از این همه تبلیغات که بگذریم پای برخی از آگهی های ترحیم نیز در صفحات اینستاگرامی باز می شود چراکه بعضی از مردم با دیدن آگهی ترحیم آن پست را لایک می کنند که این خود بستر را برای افراد سودجو گسترش می دهد.
 
همچنین در بعضی مواقع نیز اکثر مردم بدون دیدن پست آن را لایک می کنند و نمی دانند که با این کار ناخواسته وارد گرایش خاص می شوند؛ غافل از اینکه لایک های ما باعث شده که یک سری از صفحات با موضوع های ناپسند درفضاهای مجازی گسترش پیدا کندکه این امر آسیب های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.