Gerdab.IR | گرداب

وعده پایان اختلالات موبایل

تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کمیته‌ای برای برقراری مناسب ارتباطات در ایام اربعین حسینی برای زائران ایرانی تشکیل شده است، گفت: ۵۰ درصد ارتباطات اپراتورهای عراقی هستند که هفته آینده برای پیگیری مذاکره با اپراتورهای عراقی به این کشور سفر خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس؛ محمود واعظی در حاشیه کمیسیون مشترک ایران و روسیه در جمع خبرنگاران از تمهیدات وزارت ارتباطات برای برقراری  مکالمات در ایام اربعین حسینی امسال خبر داد و گفت: پس از سفر دو ماه پیش وزیر ارتباطات عراق به ایران کمیته‌ای در وزارت ارتباطات برای برقراری ارتباطات بدون اختلال در ایام اربعین حسینی تشکیل شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: در ادامه این همکاری‌ها هفته‌ آینده به عراق خواهم رفت و یکی از محورهای مهم مذاکرات بحث ارتباطات در ایام اربعین خواهد بود.

وی توضیح داد: در ایام اربعین که شمار قابل توجهی از زائرین ایرانی به عراق سفر می‌کنند موضوع ارتباطات زائران و برقراری موفقیت آمیز مکالمات بسیار مهم است اما 50 درصد قضیه اپراتورهای ایرانی و 50 درصد دیگر اپراتورهای عراقی هستند.

واعظی با بیان اینکه تا این لحظه نامه نگاری به اپراتورهای عراقی در زمینه ارتباطات ایام اربعین به نتیجه نرسیده گفت: تلاش می‌کنیم تا با ادامه مذاکرات بتوانیم سرویس بهتری را در ایام اربعین امسال برای زائران ایرانی فراهم کنیم.

*وعده پایان اختلال‌های موبایل در چند روز آینده

وی همچنین از مذاکره با برخی موتور جستجوهای مهم خارجی خبر داد و گفت:پس از تحریم قرار است مذاکرات را با موتور جستجوهای مهم خارجی برقرار کنیم تا این شرکت ها سرویس‌هایی را در ایران برای کاربران ایرانی ایجاد کنند و سرورهایی که قرار است به کاربران ایرانی سرویس دهند در داخل ایران میزبانی شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سیاست وزارت ارتباطات برای انتقال برخی سرورهای خارجی به ایران به دلیل رفع مشکل سرعت اینترنت است، زیرا زمانی که اطلاعات کاربران به سرورهای خارجی رفته و به ایران باز می‌گردد سرعت دسترسی کاهش پیدا می‌کند از این رو علاوه بر ایجاد محتوای داخلی انتقال سرورهای خارجی نیز به ایران در دستور کار قرار دارد.

وی همچنین از مذاکره با موسسه جهانی آکان برای انتقال دومین کپی از سرور جهانی اینترنت به ایران خبر داد.

* مذاکره با موتور جستجوهای بزرگ برای میزبانی سرور

 واعظی همچنین با اشاره به افزایش اختلال اپراتورهای تلفن همراه در چند روز اخیر گفت: این اختلال‌ها به دلیل به روزرسانی شبکه است که اپراتورها قول حل اختلال‌ها طی چند روز آینده را دارند.

وی با مقایسه وضعیت فعلی نسبت به وضعیت سال گذشته گفت: شرایط بسیار بهتر شده است زیرا سال گذشته اختلال‌ها به حدی بود که تصمیم گرفته بودم سیم کارتی که 20 سال دارم را عوض کنم.