Gerdab.IR | گرداب

بازی‌های موبایلی رده‌بندی سنی می‌شوند

تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۴

مدیر نظام رده بندی سنی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از رده‌بندی سنی بازی‌های موبایل در اسرع وقت و پیش از انتشار بازی ها خبر داد.

به گزارش گرداب به نقل از نقل از روابط عمومی بنیاد بازی‌های رایانه‌ای، رضا احمدی با بیان این که اسرا (ESRA) از سال گذشته اقدام به رده‌بندی بازی‌های رایانه‌ای موبایلی کرده است گفت: با توجه به فراگیر بودن این گونه بازی‌‌ها در بین اقشار مختلف جامعه، این سازمان  با فروشگاه‌های مجازی بازی که مخاطبان فراوانی دارند، در ارتباط با رده بندی سنی بازی های موبایلی وارد مذاکره شد.   

مدیر نظام ره‌بندی سنی به تعاملات انجام گرفته فی‌مابین بنیاد و فروشگاه‌های بازی‌های موبایلی اشاره کرد و گفت: رده‌بندی سنی بازی‌های موبایلی در سازمان اسرا و نمایش لوگوی رده‌بندی سنی هر یک از بازی‌ها توسط فروشگاه‌های فروش بازی‌های موبایلی به‌زودی اجرایی می‌شود.

احمدی  یادآور شد: تولیدکنندگان بازی‌های رایانه‌ای ایرانی پیش از ارسال درخواست برای عرضه بازی خود در این فروشگاه‌ها، بایستی جهت دریافت رده‌بندی سنی بازی خود به سازمان اسرا مراجعه کنند.

مدیر نظام رده‌بندی سنی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر اینکه رده‌بندی سنی بازی‌های ایرانی در اولویت کار این سازمان قرار دارد، گفت: بررسی این گونه بازی‌های ایرانی در سریع‌ترین زمان ممکن (حداکثر ۲ روز) انجام و رده سنی آن‌ها مشخص می‌شود.

احمدی افزود: تولیدکنندگان بازی‌های موبایلی می‌توانند همزمان با درخواست بررسی محتوا و دریافت رده‌بندی سنی بازی، برای دریافت پروانه ساخت بازی از واحد نظارت بنیاد نیز اقدام کنند.